Telekomy

Virgin Mobile wprowadza nowy plan w abonamencie z darmowym roamingiem!

GU
Grzegorz Ułan
30

Darmowy roaming, według zasady Roam like at home zgotował nam długą batalię wśród operatorów. Początkowo Play, T-Mobile i Plus przygotowali nowe oferty roamingowe z dodatkowymi opłatami za korzystanie z usług w UE, dając tylko pule darmowych minut na odebrane połączenia. Sytuację odmienił Orange, który jako pierwszy zaoferował roaming bez dodatkowych opłat w abonamentach z nielimitowanymi rozmowami czy wiadomościami, a dla transferu danych obniżył limity GB do wykorzystania na ternie UE. Później zrobiła to pozostała trójka. Z problemem pozostali wirtualni operatorzy, bez własnej infrastruktury nie mogli sobie pozwolić na taki ruch. Zaczyna się to jednak zmieniać, po NC+ zasadę RLAH wprowadza teraz Virgin Mobile.

Najwyraźniej musieli zaobserwować odpływ klientów, ewentualnie dostali zielone światło od UKE, jak wiemy złożyli prośbę o rekompensatę strat, związanych z wprowadzeniem nowych zasad w roamingu. Jak podaje Telepolis, na stronach VM, pojawił się zapis przy jednym z planów abonamentowych, o paczce 1,96 GB do wykorzystania w UE.

Jest to najdroższy plan za 39 zł, obejmujący nielimitowane rozmowy komórkowe i na stacjonarne oraz nielimitowane wiadomości SMS/MMS, do tego paczka danych 15 GB, od teraz z rozmów i wiadomości możemy korzystać bez limitu również w UE, a z transferu danych w liczbie 1,96 GB. Warunkiem jest podpisanie umowy na 24 miesiące.

Potwierdzenie tego znalazłem też w regulaminie, tak więc jak widać działa to podobnie jak u strukturalnych operatorów. Pozostaje teraz czekać na ruchy pozostałych MVNO, z pewnością zareaguje główny konkurent VM, czyli Mobile Vikings.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu