Telekomy

27 stycznia Virgin Mobile rusza z ofertą abonamentową

Grzegorz Ułan
27 stycznia Virgin Mobile rusza z ofertą abonamentową
53

To zapowiadana od dawna nowość w Virgin Mobile, początkowo start miał się odbyć do końca wakacji 2016, później z uwagi na awarię w data center Netii premierę przesunięto na koniec października. Ostateczną datę jednak wyznaczono na 27 stycznia, jak zdradziła w wywiadzie z Rzeczpospolita, Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Oferta ma znacząco różnić się od podobnych, dostępnych obecnie opcji na rynku i charakteryzować się ma brakiem „wiązania klienta”. Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić w takim razie czym się ma różnić od ofert Nju mobile, Heyah, Mobile Vikings czy Red Bull Mobile, które to opierają się właśnie na tej zasadzie.

Prawdopodobnie więc wprowadzą jakieś drobne zmiany, by wyróżnić się wśród nich, a sam abonament będzie udostępniony z miesięcznym okresem wypowiedzenia, podobnie jak u konkurencji. Zaznaczyła też, że będzie to oferta wyłącznie bez telefonu, nie planują subsydiowania telefonów.

Z wywiadu dowiadujemy się również jaki jest obecny stan posiadania VM, czyli 412 tysięcy klientów, o czym pisałem już Wam kilka dni temu. Ciekawie skomentowała też obraz rynku, po wprowadzeniu obowiązku rejestracji kart prepaid:

III kw. był ciężki dla sektora bo mamy ponad 2 mln kart prepaid na rynku mniej. To był szok dla wszystkich. IV kw. to tradycyjne żniwa na rynku telekomunikacyjnym. U nas można było zobaczyć odbudowywanie i powrót klientów. Oczywiście nie ma mowy o stanach sprzed rejestracji.

Prawdopodobnie straty będą dużo większe, ale ostateczny rezultat poznamy dopiero na koniec 2017 roku. z uwagi na to, że wielu klientów korzysta z opcji RWK, o czym mówił już nam rzecznik Orange, Wojciech Jabczyński.

Oczywiście o nowej ofercie poinformujemy Was od razu, jak tylko otrzymamy szczegóły, a tymczasem przypominamy, że już tylko niespełna dwa tygodnie zostały do rejestracji kart prepaid, od 2 lutego wszystkie niezarejestrowane karty zostaną wyłączone, więc jeśli chcecie uniknąć kolejek i ogólnego zamieszania, to najwyższy czas na rejestrację.

Źródło: Rzeczpospolita.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu