Telekomy

Virgin Mobile jako pierwsze chwali się wynikami z rejestracji kart prepaid

Grzegorz Ułan
63

Do tej pory jeszcze żaden operator nie podał konkretnych liczb odnośnie rejestracji kart, prócz zdawkowych stwierdzeń, że „jest dobrze”. Virgin Mobile podaje je jako pierwszy i chyba naprawdę ma czymś się pochwalić.

Na początek przychody, które za 2016 rok wyniosły ponad 80 mln zł, to jest dwa razy więcej, niż rok temu i 10 razy więcej, niż w 2014 roku.

Drugi sukces, to wynik z przeniesionych do VM numerów. Z ogólnego wyniku blisko 1,8 mln numerów do Virgin Mobile trafiło prawie 53 tysiące, to dało im drugie miejsce, jeśli chodzi o bilans.


Co do rejestracji kart, wyniki VM skomentowała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile:

W Virgin Mobile postawiliśmy na prosty i wygodny proces rejestracji. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy rozwiązania, które ułatwiały rejestrację, w tym rozpoczęcie procesu on-line i wysyłanie bezpłatnego kuriera w celu weryfikacji danych. Zbudowaliśmy również sieć punktów partnerskich, w których klient mógł i ciągle może dokonać rejestracji osobiście. 2016 rok zakończyliśmy z wynikiem 65% zarejestrowanej bazy. Obecnie obserwujemy zwiększą dynamikę klientów w procesie rejestracji i estymujemy, że 90% naszej bazy klientów dokona rejestracji.

Biorąc pod uwagę, że baza klientów na koniec 2016 roku wynosiła 412 tysięcy (dla porównania w nju mobile jest milion), zarejestrowało się już prawie 268 tysięcy. Myślę, że szacunki, co do zarejestrowania się 90% klientów nie są przesadzone, spora część odkłada to na ostatnią chwilę.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu