Telekomy

Kto miał najszybszy transfer pobierania w 2016 roku? Speed Test publikuje wyniki

Grzegorz Ułan
Kto miał najszybszy transfer pobierania w 2016 roku? Speed Test publikuje wyniki
50

To chyba jedne z najbardziej miarodajnych wyników pomiarów prędkości, gdyż przeprowadzanych przez samych jego użytkowników, na terenie całego kraju. A 20 milionów pomiarów pozwala dość jednoznacznie ocenić, który z operatorów oferuje najszybszy transfer.

Speed Test zebrał wszystkie pomiary z zeszłego roku i opublikował na swojej stronie ich uśrednione wyniki. Rozdzielili to na dwie części, pomiary dokonywane na stronie SpeedTest.pl zakwalifikowali do rankingu ogólnego, a testy przeprowadzone w aplikacji mobilnej do osobnej kategorii internetu mobilnego.

W rankingu ogólnym najlepsze okazało się UPC, ze średnim wynikiem 44,65 Mbps. Pierwsza trójka wygląda więc jak poniżej:

A dalsze miejsca następująco:

W kategorii internetu mobilnego zwycięzcą zostało Orange, ze średnią prędkością 17,28 Mbps (to są testy wykonywane w zasięgu 3G i 4G):

Osobny ranking zrobiono też dla testów przeprowadzanych tylko w zasięgu 4G LTE, tu również wygrało Orange, z tym że wspólnie z T-Mobile:

Photo: Author/Depositphotos.

Aktualizacja

Jeden z naszych Czytelników, po publikacji powyższych wyników, podesłał nam informację, że w ostatnim grudniowym rankingu T-Mobile wyraźnie wyprzedziło Orange w kategorii internetu mobilnego. Uznałem, że warto o tym wspomnieć w kontekście ciągłego rozwoju naszych telekomów i systematycznego przyspieszania udostępnianego internetu (LTE Advanced).

Internet mobilny:

Internet mobilny LTE:

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobilewklejka