77

[Video] Testowałem TVN z przekazem online na iPadzie!

Miałem okazję dzisiaj pobawić się TVN-em na iPadzie. Dostałem dostęp do bardzo wczesnej wersji przekazu online stacji na urządzenia typu iPad czy iPhone. To co widziałem nie ma na razie kształtu usługi – są to raczej testy technologii, jakości obrazu, dobranych kodeków i parametrów streamingu. O stronie biznesowej przedsięwzięcia i celu tworzenia takiego przekazu na […]

Miałem okazję dzisiaj pobawić się TVN-em na iPadzie. Dostałem dostęp do bardzo wczesnej wersji przekazu online stacji na urządzenia typu iPad czy iPhone. To co widziałem nie ma na razie kształtu usługi – są to raczej testy technologii, jakości obrazu, dobranych kodeków i parametrów streamingu. O stronie biznesowej przedsięwzięcia i celu tworzenia takiego przekazu na razie nic nie wiem, choć wyobrażam sobie jak ciekawe usługi można budować na bazie takiego rozwiązania.


Jeśli chodzi o pierwszą wrażenia to są jak najbardziej pozytywne. Jakość obrazu to coś pomiędzy dobrym DivXem a DVD. Film który oglądałem był bardzo dobrej jakości jedynie podczas reklam dało się zauważyć nieco mniej wyraźny obraz. Przekaz, który miałem okazję testować był oczywiście w czasie rzeczywistym – opóźnienia jakie były w stosunku do TV do kilkanaście sekund więc jak najbardziej do przeżycia.

Poniżej znajdziecie nagranie video pokazujące przekaz online TVN-u na iPadzie – kręcone ręczną małą kamerką która ma problem z focusem.