Felietony

HBO GO zaczyna od Polski! To prawie VOD, niestety prawie robi...

Grzegorz Marczak
HBO GO zaczyna od Polski! To prawie VOD, niestety prawie robi...
16

HBO uruchamia nową usługę HBO GO. Światowa premiera tego produktu miała wczoraj miejsce w Polsce w planach jest uruchomienie HBO GO w kolejnych 14 krajach europejskich w których dostępna jest ta telewizja. HBO GO będzie to usługa VOD dostępna przez internet. Brzmi lepiej niż dobrze szczególnie biorą...

HBO uruchamia nową usługę HBO GO. Światowa premiera tego produktu miała wczoraj miejsce w Polsce w planach jest uruchomienie HBO GO w kolejnych 14 krajach europejskich w których dostępna jest ta telewizja. HBO GO będzie to usługa VOD dostępna przez internet. Brzmi lepiej niż dobrze szczególnie biorąc pod uwagę ofertę programową jaką może zaproponować HBO - jest jednak jedno małe ale..

Zaczynając jednak od początku GO ma być dostępne dla klientów INEA podobno dużego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce. Oznacza to, że HBO nie udało się na razie porozumieć z innymi dużymi firmami takimi jak chociażby UPC. To jednak dopiero początek dziwnych rzeczy związanych z tą usługą. Myli się bowiem ten kto myśli, że HBO GO będzie dostępne dla wszystkich - otóż pomysł jest taki aby dostęp do tego serwisu mieli tylko abonenci HBO. To jednak nie wszystko bo kolejnym warunkiem jest aby abonent HBO miał od tego samego dostawcy również internet i aby ten dostawca miał umowę z HBO.

Tworzy się więc w ten sposób jakiś zamknięty krąg wymagań. No ale załóżmy, że mamy HBO i internet od tego samego operatora (żegnajcie klienci telewizji satelitarnej którzy mają HBO) i ma on umowę na GO. Płacąc za dostęp do HBO będziemy musieli uiścić dodatkową podobno niewielką opłatę za dostęp do serwisu VOD. Ok, to można by jeszcze przeżyć biorąc pod uwagę obszerne archiwa z dobrymi filmami ale... W informacji prasowej jest napisane, że GO będzie oferować uwaga uwaga do 100 godzin materiałów. Czyli mamy 66 filmów po 1,5 godziny. Oczywiście będą regularnie dodawane nowe pozycje ale nie wiadomo na jakich zasad i czy pojawi się pełny repertuar telewizyjny.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony ofertą HBO GO. W czasach internetu ograniczanie dostępu klientom do VOD poprzez różnego rodzaju wymagania jest po prostu dziwne i absolutnie niezrozumiałe. Zapomniałbym jeszcze wspomnieć o jednym ograniczeniu - to jest naprawdę dobre. HBO GO można będzie oglądać w domu tylko na 2 komputerach z tym, że jednocześnie tylko na jednym. Dacie wiarę?

Nie wiem czyj to szatański pomysł z tym aby bawić się w ten sposób z klientami. Mam jednak nadzieję, że zostanie on jeszcze raz gruntownie przemyślany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDHBO GO