Felietony

Koniec ze śledziem w NK?

Grzegorz Marczak
Koniec ze śledziem w NK?
24

Podobno podczas konferencji SocialMediaStandard 2010 Dominik Kaznowski czyli , pełnomocnik zarządu NK.pl ds. marketingu oznajmi, że śledzik czyli usługami mikroblogowa jaką uruchomiło NK nie będzie dalej rozwijany w obecnej formie. Według Dominika błędem była nachalna promocja i wciskanie śledzia ka...

Podobno podczas konferencji SocialMediaStandard 2010 Dominik Kaznowski czyli , pełnomocnik zarządu NK.pl ds. marketingu oznajmi, że śledzik czyli usługami mikroblogowa jaką uruchomiło NK nie będzie dalej rozwijany w obecnej formie. Według Dominika błędem była nachalna promocja i wciskanie śledzia każdemu użytkownikowi.

Teraz w planach jest zrobienie z śledzika czego bardziej w kształcie feedu (cokolwiek to znaczy). Dla mnie osobiście głównym problemem usług w NK jest stado tak zwanych "dzieci neostrady", które potrafią zadeptać swoimi komentarzami i wszystko cokolwiek nowego się pojawi.

Antyweb też miał swój profil na śledziku - dorobiłem się nawet oficjalnego kotna co znacznie zwiększyło dynamikę jeśli chodzi o tak zwanych fanów. Liczebnie miałem ich (właściwie to mam) kilka razy więcej niż teraz na Facebook - było więc naprawdę nieźle. Różnica jednak jest taka, że fani na Facebooku prowadzą aktywne dyskusje na temat publikowanych postów natomiast fani na NK spamują swoimi profilami i zdjęciami.

I tutaj w pełni zgadzam się z Dominikiem, że nachalna promocja zrobiła swoje. Ludzie, którzy nie rozumieli co to są mikroblogi dostali nagle rozkaz aby w nie klikać i bezmyślnie klikali. Szybko przyłączyła się też do tego klikania szarańcza, która znalazła nowy sposób na spamowanie.

Myślałem jednak, że z czasem uda się wyedukować chociaż część użytkowników odnośnie tego czym jest śledzik i jak go używać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasaNKsledzik