Google

Użytkownicy "Moich Tras" od Google nie będą zadowoleni. Gigant zamyka usługę

Jakub Szczęsny
13

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu - tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym za...

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu - tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym zasięgu.

Moje Trasy pozwalało na monitorowanie aktywności fizycznych wraz z danymi opartymi o Mapy Google. Użytkownik mógł śledzić swoje postępy w treningach oraz zapoznać się z trasą, jaką przebył podczas treningu. Usługa, mimo ogromnej popularności innych aplikacji fitness miała swoje grono zwolenników - ci będą musieli jednak dokonać migracji do innych tego typu rozwiązań.

Google proponuje eksportowanie danych z tej usługi i opublikował już instrukcje krok po kroku dotyczące tej operacji. Po 30 kwietnia korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe - gigantowi zależy zapewne na wzmocnienie pozycji Google Fit, bardzo podobnej usługi rozbudowaną o szczegółowe analizy aktywności fizycznej użytkownika. Ci, którzy nie są przekonani do Google Fit mogą zwrócić się ku świetnemu Endomondo lub Strava.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Fit