Google

Użytkownicy "Moich Tras" od Google nie będą zadowoleni. Gigant zamyka usługę

Jakub Szczęsny
Użytkownicy "Moich Tras" od Google nie będą zadowoleni. Gigant zamyka usługę
13

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu - tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym za...

Google posiada własną usługę do monitorowania aktywności użytkownika za pomocą urządzenia mobilnego. A przynajmniej będzie posiadać do 30 kwietnia tego roku, bowiem gigant podjął decyzję o jej zamknięciu - tę decyzję uargumentowano potrzebą inwestowania w inne tego typu usługi o znacznie szerszym zasięgu.

Moje Trasy pozwalało na monitorowanie aktywności fizycznych wraz z danymi opartymi o Mapy Google. Użytkownik mógł śledzić swoje postępy w treningach oraz zapoznać się z trasą, jaką przebył podczas treningu. Usługa, mimo ogromnej popularności innych aplikacji fitness miała swoje grono zwolenników - ci będą musieli jednak dokonać migracji do innych tego typu rozwiązań.

Google proponuje eksportowanie danych z tej usługi i opublikował już instrukcje krok po kroku dotyczące tej operacji. Po 30 kwietnia korzystanie z aplikacji nie będzie możliwe - gigantowi zależy zapewne na wzmocnienie pozycji Google Fit, bardzo podobnej usługi rozbudowaną o szczegółowe analizy aktywności fizycznej użytkownika. Ci, którzy nie są przekonani do Google Fit mogą zwrócić się ku świetnemu Endomondo lub Strava.

Grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle Fit