Samsung

Użytkownicy czekali miesiąc, żeby aparaty w Galaxy S23 w końcu zaczęły działać tak, jak powinny

Mirosław Mazanec
Użytkownicy czekali miesiąc, żeby aparaty w Galaxy S23 w końcu zaczęły działać tak, jak powinny
23

Najnowsza aktualizacja flagowej linii S23 likwiduje problem tzw. shutter lag, czyli opóźnienia migawki przy robieniu zdjęć.

Zacznijmy od tego, że takie rzeczy we flagowej linii smartfonów nie powinny mieć miejsca. Ale niestety mają, więc dobrze, że przynajmniej Samsung szybko reaguje.

Chodzi oczywiście o szeroko omawiane na wszystkich forach opóźnienie migawki przy robieniu zdjęć. Co bardzo często skutkuje rozmazaną i nieostrą fotografią. Nie ma się co dziwić, że kupując tak drogi smartfon zwraca się uwagę każde potknięcie producenta. W dodatku tu dotyczy to możliwości fotograficznych, a to właśnie za nie płacimy we flagowych urządzeniach. Trzeba też jednak dodać, że problemy nie dotyczą wszystkich urządzeń, a na forach wypowiadają się osoby które shutter lag mają, jak i takie, których smartfony działają idealnie.

Samsung nigdy oficjalnie nie odniósł się do informacji o tej przypadłości. Ale wiadomo było, że firma szykuje odpowiednią poprawkę. Bo na szczęście jest to wada wynikająca z błędów czy niedociągnięć oprogramowania, a nie fizycznej konstrukcji urządzeń.

Producent wyszczególnia aż 9 obszarów w których zostanie poprawiona praca kamery. Przyznacie, że to sporo. Dotyczą one w pierwszej kolejności przyspieszenia działania AF, co ma zlikwidować problemy z rozmazaniem i ostrością. Poza tym poprawiono ostrość w szerokim kącie przy nagraniach video z małą ilością światła. Naprawiono również błąd, przez który niektórzy użytkownicy widzieli zielone paski z lewej strony wyświetlacza podczas robienia zdjęć selfie. Lepsza ma być też w tym obiektywie  stabilizacja wideo przy 60 FPS.

Część nowych właścicieli Samsungów skarżyła się na problemy z rozpoznawaniem twarzy po zakończeniu video rozmowy. Ten błąd również naprawiono.

W pierwszej kolejności aktualizację dostają użytkownicy w Korei. Ale oczywiście będzie ona udostępniana w innych rejonach świata, w tym również w Europie. Jeśli więc ktoś nie jest zadowolony z jakości zdjęć w swoim Galaxy S23, wkrótce jego problemy mogą zostać rozwiązane.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news