Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
seriale

Amazon pokazał zwiastun swojej wersji fenomenalnej „Utopii”. Fani oryginału nie są zachwyceni

WM
Weronika Makuch
5

Platforma Amazon Prime Video zaprezentowała zwiastun amerykańskiej wersji serialu Utopia. Jest na co czekać?

Oryginalny serial Utopia powstał w 2013 roku. Wypuszczono tylko dwa sezony i emisja została zakończona. Brytyjska produkcja przez lata zdobyła wiele bardzo pozytywnych opinii, w niektórych kręgach zdobywając wręcz status kultowej. Za nieco ponad miesiąc na platformie Amazon Prime Video pojawi się amerykańska wersja opowieści. Nastroje wśród fanów nie są jednak bardzo pozytywne, wielu z nich ma mieszane odczucia i obawia się tego, co Amazon mógł zrobić z ich ukochaną historią.

Utopia – premiera 25 września w Amazon Prime Video

Serial opowiada historię grupy fanów opowieści graficznych. Entuzjaści poznali się w internecie, poszukując ludzi o podobnych zainteresowaniach. Grupa dowiaduje się o pewnym tajemniczym i kultowym wydawnictwie podziemnym. Grupa wierzy, że opowieść „The Utopia Experiments” („Eksperyment Utopia”) zdołała przewidzieć kilka katastrofalnych w skutkach epidemii tak jak choroba wściekłych krów. Wierzą też, że kolejna część opowieści zawiera informacje na temat dalszych losów naszego świata. Zainteresowanie tematem zwraca uwagę międzynarodowej, tajnej organizacji The Network (Sieć). Rozpoczyna się wielki wyścig. Bohaterowie nie tylko muszą walczyć o swoje bezpieczeństwo, unikając organizacji, ale i rozszyfrowywać informacje zawarte w tajemniczej opowieści.

HBO znów to zrobiło! Dopisujcie do listy do oglądania serial „Kraina Lovecrafta”

W obsadzie amerykańskiej wersji Utopii wystąpią m.in. John Cusack (1408, Przeboje i podboje), Jessica Rothe (La, La Land, Śmierć nadejdzie dziś), Desmin Borges (Życie z samym sobą, Pan Popper i jego pingwiny), Dan Byrd (Łatwa dziewczyna, Wzgórza mają oczy), Christopher Denham (Operacja Argo, Wyspa tajemnic), Ashleigh LaThrop (Opowieści podręcznej, Nowe Oblicze Greya), Rainn Wilson (The Office, Juno), Javon 'Wanna' Walton (Euforia) i Cory Michael Smith (Carol, Gotham). Producentką wykonawczą i showrunnerką jest Gillian Flynn. Serial pojawi się na platformie Amazon Prime Video już 25 września.

Netflix zatrudnił Hansa Zimmera by wydłużył ich dżingiel – znane wam doskonale „tu-duum”

Nowe wersje znanych seriali czy filmów nie zawsze wychodzą. Często najlepszym pozostaje oryginał, choć oczywiście są wyjątki. Czy amerykańska wersja Utopii znajdzie się wśród tych pozytywnie ocenianych przypadków? Fani w sieci powściągają swój entuzjazm. Wielu z nich wolałoby zobaczyć trzeci sezon oryginalnej produkcji niż próbę stworzenia jej na nowo. Niektórzy zwracają również uwagę na fakt, że amerykański zwiastun pozbawiony jest charakterystycznego klimatu i nietypowego sznytu, jakimi mógł pochwalić się oryginał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: