Google

Usuń jednym kliknięciem całą swoją aktywność w usługach Google i na Androidzie

Grzegorz Ułan
Usuń jednym kliknięciem całą swoją aktywność w usługach Google i na Androidzie
12

W zeszłym roku Google udostępniło nowy, wygodny panel do zarządzania naszym kontem. Mogliśmy tam odnaleźć opcje bezpieczeństwa czy aktywności naszych urządzeń oraz ustawień prywatności.

Teraz Google daje nam opcję prześledzenia całej naszej aktywności w ich ekosystemie, czyli także na Androidzie.

Wprawdzie u mnie niewiele mogłem znaleźć, gdyż mam wyłączone opcje śledzenia, historii przeglądania czy wyszukiwania, również na Androidzie. Jedyną moją aktywność widać tylko w usłudze Google Now (wyłączyć to można na osobnej stronie - tutaj macie link). Jeśli Wy nie macie wyłączonej tych opcji, znajdziecie tu Waszą aktywność w aplikacji Książki, przeglądarce Chrome, Mapach, YouTube czy w Google Play.

Wszystkie pozycje są wyświetlane na jednej tablicy według dni, możecie wejść w każdą pozycję i usunąć lub wybrać z menu po lewej opcję usunięcia całej historii aktywności.

Bez dwóch zdań, Google zbiera mnóstwo danych o nas w swoich usługach, ale z drugiej strony udostępnia wiele wygodnych narzędzi do zarządzania nimi, przeglądania czy usuwania. Za to duży plus.

Panel Moja aktywność znajdziecie pod tym adresem. O szczegółach odnośnie zapisywanych informacji przeczytacie na stronach supportu Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu