Google

Google będzie teraz pokazywał teksty piosenek [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google będzie teraz pokazywał teksty piosenek [prasówka]
0

Google we współpracy z LyricFind będzie wyświetlał w wynikach wyszukiwania teksty piosenek. Czyżby to miał być początek końca kolejnej kategorii stron www?

Teksty piosenek w Google

Współpraca Google'a i LyricFind ma zaowocować pojawianiem się napisów do poszukiwanych utworów na prawo od wyników wyszukiwania. Użytkownik nie będzie zatem musiał przechodzić do nowej strony, żeby otrzymać to, czego poszukuje. Rozwiązanie to działa podobnie do Google Knowledgle Graph, który agreguje informacje m.in. z Wikipedii. Nie wiadomo, jakie finansowe zobowiązania za nim stoją, ale można się spodziewać, że Google płaci za możliwość pobierania napisów z LyricFind. Nowa funkcja ma być dostępna przede wszystkim w USA, ale nie jest problemem, by napisy wyświetlały się na całym świecie w wynikach wyszukiwania. To zapewne tylko kwestia czasu.

Slack ze wsparciem dla Androida Wear

Slack będzie kompatybilny z Androidem Wear. W praktyce oznacza to, że z poziomu zegarka będziemy mogli odczytywać najnowszą oraz poprzednie wiadomości, a także udzielać odpowiedzi m.in. za pomocą komend głosowych. Nie jest to duża zmiana, ale zdecydowanie przydatna. Aktualizacja oznaczona numerkiem 2.13.0 ma ponadto dodać lepsze powiadomienia oraz poprawić działanie wbudowanej przeglądarki internetowej.

Nowy Humble Bundle

Nowy Humble Bundle został przygotowany z myślą o użytkownikach Steama i Androida - wszystkie gry są bowiem oferowane właśnie w takiej postaci. W podstawowym pakiecie znajdziemy edycję Game of the Year Badland, 100000000 oraz SPACECOM. Pakiet za 3 dolary (i więcej) to Please Don’t Touch Anything, Spider: Rite of the Shrouded Moon, You Must Build A Boat, a także wszystkie dodane w przyszłości gry. Płacąc więcej niż średnia (plus 3 dol.) otrzymamy jeszcze Desktop Dungeons oraz Knights of Pen & Paper 2. Nie są to może tytuły AAA, ale niejeden z nich da nam więcej frajdy niż wysokobudżetowe produkcje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarkamuzyka