Startups

UsabilityTools pozyskało milion złotych od SpeedUp Innovation i Xevin Investments!

GM
Grzegorz Marczak
19

UsabilityTools.com jest platformą online do zdalnego badania użyteczności. Udostępnia ona narzędzia, dzięki którym można dowiedzieć się, co myślą użytkownicy danej strony oraz jak zachowują się w jej obrębie.Zebrane dane pozwalają wyciągać konkretne wnioski, co do stopnia użyteczności witryny oraz p...

UsabilityTools.com jest platformą online do zdalnego badania użyteczności. Udostępnia ona narzędzia, dzięki którym można dowiedzieć się, co myślą użytkownicy danej strony oraz jak zachowują się w jej obrębie.Zebrane dane pozwalają wyciągać konkretne wnioski, co do stopnia użyteczności witryny oraz pomóc w optymalizacji konwersji. Więcej szczegółów na temat tego narzędzia możecie przeczytać w naszym wywiadzie publikowanym wcześniej na Antyweb.

Warto też nadmienić, że UsabilityTools jest beneficjentem programu Innowacyjnej Gospodarki a dokładnie działania 8.1, skąd pochodziły pierwsze pieniądze na rozkręcenie biznesu. Podkreślam to dlatego, że jest to może nieliczny ale zawsze przykład na to, że coś jednak udaje się stworzyć za pieniądze unijne.

Przechodząc jednak do tematu. SpeedUp Innovation i Xevin Investments postanowili wspólnie zainwestować w UsabilityTools a do akcjonariuszy spółki dołączył również Cube Group (zależny od Xevin Inwestment). W sumie nowo powstała spółka pozyskała dzięki temu około miliona złotych. SpeedUP i Xevin objęli po 16% udziałów, Cube Group 8% reszta jak rozumiem jest nadal w rękach twórców tego narzędzia.

Warto zwrócić uwagę na dwie cechy tej inwestycji. Przede wszystkim współpraca Xevina i SpeedUP przynosi konkretne pieniądze dla spółki, można to uznać niejako za próbę rozwiązania problemu z większym inwestycjami w naszym kraju. Jeśli nie jeden inwestor to dwóch lub trzech wystarczy aby zebrać pożądaną kwotę.

Druga sprawa to zaangażowanie Cube Group, firmy która będzie jak się dowiedziałem odpowiedzialna za sprzedaż narzędzi oferowanych przez UsabilityTools, pasuje to zresztą do ich profilu działalności. Mamy więc do czynienia z inwestycją która w pewien sposób uzupełnia obecny portfel inwestora. Buduję się dzięki temu dodatkową wartość i dla nowej inwestycji i dla spółek zależnych. Jak wiem proces sprzedaży jest jednym z trudniejszych elementów każdego biznesu a tutaj od początku jest zapewnione wsparcie doświadczonego gracza.

Gratulacje dla zespołu UsabilityTools, pieniądze będą wypłacane wprawdzie w transzach ale nadal jest to jak na polskie warunki dość zacna kwota, która może zwrócić uwagę następnych inwestorów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu