Microsoft

Update 1 dla Windows 8.1, który ostatnio wyciekł nie był jeszcze w wersji RTM?

Mateusz Budzeń
Update 1 dla Windows 8.1, który ostatnio wyciekł nie był jeszcze w wersji RTM?
26

Kilka dni temu Internet obiegła informacja, że wyciekła finalna wersja aktualizacji Update 1 dla Windows 8.1. Jednak możliwe jest to, że była to tylko kolejna wersja testowa tym razem mająca na celu sprawdzić poprawność działania usługi Windows Update. Przez wielu użytkowników aktualizacja Update...

Kilka dni temu Internet obiegła informacja, że wyciekła finalna wersja aktualizacji Update 1 dla Windows 8.1. Jednak możliwe jest to, że była to tylko kolejna wersja testowa tym razem mająca na celu sprawdzić poprawność działania usługi Windows Update.

Przez wielu użytkowników aktualizacja Update 1 dla Windows 8.1 wyczekiwana jest równie mocno jak ta poprzednia, która podniosła numerek Windows 8 do 8.1. Może i zmian jest mniej, ale w końcu doczekaliśmy się znacznych usprawnień w obsłudze Modern UI z wykorzystaniem myszki i klawiatury. Z recenzji, która pojawiła się ostatnio na Antyweb mogliśmy się dowiedzieć, że usprawniony został mechanizm zamykania aplikacji Modern na komputerach bez ekranu dotykowego. Pasek zadań, który wcześniej w nowym interfejsie nie pełnił żadnej roli od teraz służy do przełączania się między aplikacjami, tak samo jak ma to miejsce w przypadku klasycznych programów. Z ciekawych zmian warto wspomnieć jeszcze o menu kontekstowym wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na kafelek oraz nowym z pewnością dla wielu wygodniejszym sposobie zamykania systemu. Zmiany jak widać nie są wielkie, ale dla wielu znacząco wpływają na wygodę poruszania się po interfejsie Modern UI.

Możliwe, że aktualizacja Feature Pack(znana jako Update 1) dla Windows 8.1, która ostatnio wyciekła do sieci nie jest jeszcze wersją finalną przeznaczoną dla końcowego użytkownika. Przestrzegaliśmy Was, że instalując Update 1 robicie to na własną odpowiedzialność. Ci, którzy Nas posłuchali mogą teraz odetchnąć z ulgą. Natomiast użytkownicy korzystający już ze systemu zaktualizowanego nie do końca pewną aktualizacją powinni zainteresować się tą wiadomością. Chińska strona PCBeta twierdzi, ze build 17031 uważany do tej pory za finalną aktualizację jest kolejną wersją beta, która tym razem miała sprawdzić poprawność działania usługi Windows Update. Podobno Microsoft obecnie nadal pracuję nad Update 1 i finalna kompilacja nie została jeszcze wybrana. Możliwe, że wersja RTM aktualizacji Feature Pack dla Windows 8.1 zostanie zaprezentowana dopiero na zbliżającej się kwietniowej konferencji Microsoft Build Developer.

Jak się okazuje nie warto było śpieszyć się z instalowaniem Update 1 dla Windows 8.1. Możliwe jest, że jednak nie mieliśmy do czynienia z wersją RTM. Niestety, ale gigant z Redmond jak zawsze milczy i pierwsze informacje prawdopodobnie przedstawione zostaną nam dopiero na kwietniowej konferencji. Osobiście sądzę, że ostatni wyciekł zawierał już oficjalną wersję, ale obecnie najlepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z instalacją tej aktualizacji.

Źródło: neowin.net
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu