Akcja Partnerska

Uniwersalny smukły laptop na każdą okazję. Czym zaskakuje Lenovo Yoga S940?

AL
Albert Lewandowski
14

Obecnie laptopy są narzędziem codziennej pracy dla wielu z nas, a do tego służą nam jako centrum multimedialne, które pozwala odpocząć w towarzystwie najlepszego filmu czy gry. Z tego względu jest to bardzo ważny sprzęt. Przy wyborze kolejnego mobilnego komputera oczekiwalibyśmy połączenia kilku cech: lekkości, wydajności i nowoczesności. Urządzeniem, które łączy je w sobie, jest przedstawiciel nowej serii od Lenovo, Lenovo Yoga S940.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo.

Smukłość, lekkość, wykwintność

Linia Yoga jest na rynku już od wielu lat. Z pewnością mieliście wiele okazji, aby zobaczyć te wszechstronne laptopy na żywo, a już w zeszłym roku producent postanowił poszerzyć portfolio o nową serię, która świetnie wpisuje się w założenia tej rodziny produktów. Linia ta zyskała w nazwie S, będące skrótem od słówka slim (z ang. szczupły, zgrabny, cienki). Zdecydowanie to świetnie określa charakter Lenovo Yoga S940. Urządzenie waży zaledwie 1,2 kilograma i ma jedynie 12,2 milimetrów grubości. Dzięki temu można wygodnie spakować go do plecaka czy torby i w ten sposób będzie mógł nam towarzyszyć przez cały dzień, niezależnie od tego, gdzie będziemy. Warto tu dodać, że firma postawiła na wysoką jakość wykonania. Mimo niskiej wagi, obudowa została wykonana z piaskowanego aluminium, które zapewnia odpowiednią wytrzymałość.

Lenovo Yoga S940 jest laptopem do rozrywki i pracy. Nie mamy tu do czynienia z hybrydowym rozwiązaniem czy obrotowym ekranem, co wynika z tego, że jest on skierowany do innego grona klientów niż pozostała część rodziny Yoga. Ważny w tym przypadku pozostaje także wygląd. Obecnie pozostaje to jednym z najważniejszych kryteriów wyboru nowego laptopa i opisywana Yoga S940 zdecydowanie ma się pochwalić. Jest pierwszym na świecie laptopem z wyświetlaczem Contour Display, w którym zakrzywione na krawędziach szkło minimalizuje optycznie i tak już wąskie ramki. Do tego dochodzą smukła konstrukcja i srebrny kolor – to zdecydowanie może się podobać. W tym miejscu warto dodać, że sprzęt zdobył nagrodę iF World Design Award 2019.

Piękny widok na świat

Wygląd zewnętrzny to jedno, równie istotne, o ile nie bardziej, jest wnętrze. W końcu nie kupujemy tylko laptopa po to, aby ładnie wyglądał, ale również po to, aby móc w pełni korzystać z jego możliwości.

Komputer korzysta z układów Intel® Core™ ósmej generacji dedykowanych do takich urządzeń mobilnych. W ten sposób otrzymujemy odpowiednio energooszczędny układ, który poradzi sobie ze wszystkimi multimedialnymi wyzwaniami oraz zadaniami w pracy biurowej. W przypadku wielu sytuacji niezwykle ważna pozostaje ilość pamięci operacyjnej i pod tym względem producent zaspokoi wymagania użytkowników, ponieważ Yoga S940 może mieć jej do 16 GB. Na nasze dane otrzymujemy niezwykle szybki dysk PCIe NVMe SSD o pojemności do 1 TB. Dzięki temu wszystkie czynności na laptopie odbywają się błyskawicznie i nie będziemy mieli w ogóle okazji do oglądania ekranów ładowania.

Lenovo Yoga S940 to nie tylko sprzęt do pracy, a również rozrywki i konsumpcji treści, więc producent zatroszczył się o ekran. Lenovo Yoga S940 została wyposażona w nowy wyświetlacz Contour Display, w którym mamy zakrzywione na krawędziach szkło. Poprawia to wrażenia wizualne i dodatkowo minimalizuje optycznie wąskie ramki. Sam panel ma przekątną 13,9 cala. Taka wielkość stanowi złoty środek między mobilnością, a wygodą pracy. Oczywiście każda wersja ma ekran wykonany w technologii IPS TFT LCD ze wsparciem dla Dolby Vision i HDR, a dla bardziej wymagających przygotowano specjalny wariant o rozdzielczości 4K. W ten sposób każdy może znaleźć coś dla siebie i moim zdaniem ekran 4K jest bardzo poważnym argumentem przemawiającym za Lenovo Yoga S940. Co więcej, obydwie odmiany mogą pochwalić się wysoką jasnością maksymalną: 400 nitów dla panelu Full HD i 500 dla 4K. Wszystkie filmy czy strony internetowe prezentują się na nim znakomicie.

Zgodnie z tradycją producent zadbał również o odpowiednie wrażenia audio. We wszystkich filmach udźwiękowienie odgrywa ważną rolę, a Yoga S940 jest w stanie oddać atmosferę w danym dziele filmowym dzięki głośnikom stereo z technologią Dolby Atmos.

Troska o bezpieczeństwo

Na komputerach przechowujemy mnóstwo danych, które często są poufne i zdecydowanie nie chcemy dawać dostępu do laptopa nikomu nieupoważnionemu. Rozwiązaniem tego może być ustawienie skomplikowanego i długiego hasła lub PIN-u, ale wpisywanie ich za każdym może być męczące i zajmować cenny czas. Z racji na swoje doświadczenie na rynku Lenovo postanowiło przygotować coś, co jest zarówno skutecznym zabezpieczeniem, jak i bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Laptop oferuje system rozpoznawania twarzy. Wystarczy spojrzeć, by odblokować komputer i nie trzeba nawet zajmować rąk czy tracić czasu na wpisywanie hasła. Proste i przydatne. Kolejna sprawa to czas pracy. Bardzo dobre urządzenie mobilne musi oferować długi czas pracy, aby wytrzymać w biegu lub podczas maratonu filmowego długie godziny z dala od ładowarki. Mimo smukłej obudowy producentowi udało się tu zmieścić sporą baterie, która w połączeniu z energooszczędnymi podzespołami, przekłada się na czas pracy do nawet 15 godzin.

Sztuczna inteligencja w praktyce

Przednia kamerka jest również ważna z uwagi na zaimplementowanie oprogramowania Glance. Lenovo Yoga S940 potrafi dzięki niemu monitorować ruch oczu i przenosić zawartość wyświetlacza laptop na podłączony monitor zewnętrzny, kiedy na niego spojrzymy. Co więcej, kiedy odejdziemy od komputera, Glance zadba o to, aby wyłączyć wyświetlacz, zapisać jego zawartość i chronić ją przed wzrokiem ciekawskich. To zdecydowanie przydatne narzędzie, które pozwala uprzyjemnić korzystanie z tak nowoczesnego sprzętu.

Aktualnie laptopy są także często centrum dla naszych wideokonferencji. Nie zawsze chcemy sprzątać pokój lub jesteśmy w takim otoczeniu, że lepiej by było, aby nie było ono widoczne. Tu z pomocą przychodzi funkcja BackBlur. Rozmywa ono tło podczas wideorozmów i to ponadto poprawia również jakość wideo po naszej stronie. Dla niektórych bajer, ale można szybko się do niego przyzwyczaić i już nie chcieć przechodzić na konwencjonalne rozwiązania.

Lenovo Yoga S940 – nowoczesna propozycja dla wymagających

Lenovo Yoga S940 oferuje również nowoczesne złącza: 2 x USB typu C Thunderbolt, USB 3.1, USB typu C i port słuchawkowy 3,5 mm. Nie brakuje także wsparcia dla bardzo wydajnego modułu WiFi 802.11 ac 2x2 oraz Bluetootha 5.0. To pozwala uczynić z niego urządzenie, które świetnie poradzi sobie w każdych warunkach i będziemy mogli połączyć je z dowolnymi peryferiami.

Ostatnie lata oznaczały bardzo dynamiczny rozwój rynku. Pozostaje tylko się cieszyć, że dzięki niemu teraz możemy nabyć naprawdę wydajne laptopy o smukłej konstrukcji, świetnie sprawdzające się do rozrywki i pracy, a do tego oferuje długi czas pracy. Lenovo Yoga S940 jest tego najlepszym przykładem.

Lenovo dba o swoich klientów

Warto wspomnieć tu o kolejnym argumencie przemawiającym za wyborem produktu od Lenovo. Producent zorganizował właśnie akcję o nazwie Lenovo Premium Care, która oznacza gwarancję potencjalnej naprawy w 5 dni albo zwrot pieniędzy i naprawiony sprzęt. Wystarczy zarejestrować zakup dowolnego komputera z linii Lenovo Legion lub Lenovo Yoga serii 500/700/900 w ciągu 30 dni od momentu zakupu. W celu dokonania tego kroku należy wejść na stronę https://lenovopremiumcare.pl/ i tam wypełnić formularz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: