Android

Wkrótce łatwo udostępnisz innym swoje aplikacje z Google Play

Kamil Świtalski
Wkrótce łatwo udostępnisz innym swoje aplikacje z Google Play
6

Mała rzecz, a cieszy. Aplikacja Google Play pozwoli na łatwe udostępnianie plików z platformy osobom znajdującym się w pobliżu.

W Polsce, zwłaszcza w miastach, trudno narzekać na internet. Ceny i jakość zarówno tych stacjonarnych, jak i pakietów mobilnych, są naprawdę satysfakcjonujące. Ale wiadomo, że im dalej od dużych aglomeracji, tym sprawy zaczynają się bardziej komplikować. Niby drobiazg, ale może właśnie dla ludzi muszących liczyć się z każdym pobranym megabajtem nowa opcja w Androidzie przypadnie do gustu. Udostępnianie w pobliżu wkrótce ma zacząć wspierać także pliki pobierane z Google Play.

"Udostępnianie w pobliżu" także dla plików gier i aplikacji z platformy Google Play

Jak informuje 9to5Google w najnowszych buildach aplikacji Google Play pojawił się przycisk udostępniania — ten sam, o którym mówiło się sporo pod koniec ubiegłego roku. I tak, tym razem także dotyczy on łatwego udostępniania plików *.apk między urządzeniami. Po otrzymaniu dostępu do opcji należy wejść do zakładki Moje gry i aplikacje -> Udostępnianie. Tam, w zależności od tego po której ze stron się znajdujemy, wybieramy opcję Wyślij lub Otrzymaj. Na koniec jeszcze kilka formalności, potwierdzeń i gotowe!

Udostępnianie działa dziecinnie prosto, ale jest też pewien haczyk. Po pierwsze: jak to Google ma w zwyczaju, wprowadza je falami (póki co wygląda na to, że otrzymali ją tylko użytkownicy korzystający z Pixel 4a 5G i najnowszej wersji systemu). Po drugie — nie będzie ona wspierać wszystkich aplikacji. I tak - płatne aplikacje nie będą w ten sposób działać, co... jest na swój sposób zrozumiałe, prawda? Dlatego tak jak wspominałem wcześniej — w przypadku dobrego połączenia z internetem jest raczej bezużyteczna. Ale kiedy mowa o gorszym dostępie do sieci czy dalekich podróżach — okazuje się ona na wagę złota. Jako użytkownik ekosystemu Apple to właśnie wtedy najczęściej korzystam z AirPlay, choć niestety — w tej formie aplikacji udostępniać się (niestety) tam nie da.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu