Android

W Android Auto można już zmieniać tapety, 15 wzorów do wyboru

Kamil Pieczonka
W Android Auto można już zmieniać tapety, 15 wzorów do wyboru
7

O tapetach w Android Auto pisałem już kilka miesięcy temu. Google długo przygotowywało się do wprowadzenia tej funkcji w swojej aplikacji i wreszcie od wersji 6.1, która wkrótce powinna być szeroko dostępna w Google Play, taka możliwość się pojawiła.

Tapety w Android Auto, 15 wzorów do wyboru

W ostatnich latach Android Auto i Apple Car Play zdobywają coraz większą popularność w nowych samochodach i trudno się temu dziwić. Dzięki tej rywalizacji, zwiększyła się też atrakcyjność obu rozwiązań, co doskonale pokazuje przykład tapet. Te Apple wprowadziło w zeszłym roku, a dzisiaj oficjalnie oferuje je również rozwiązanie od Google. Przesłanki ku temu pojawiły się już kilka miesięcy temu gdy odpowiedni kod pojawił się w samej aplikacji, ale dopiero teraz, w wersji 6.1, funkcja ta pojawiła się oficjalnie.

Jak donosi 9to5Google, do wyboru mamy 15 predefiniowanych obrazów, począwszy od tych związanych z motoryzacją (przeszycia w fotelach, karbonowe elementy), przez ładne widoki (zachód słoncza, las czy szlak), a na abstrakcyjnych wzorach skończywszy. Niestety nie ma w tej chwili możliwości ustawienia własnego tła w aplikacji. Aby zmienić tapetę trzeba przejść do ustawień i zjechać na sam dół, gdzie pojawi się opcja "Choose wallpaper".

W Google Play nowa wersja aplikacji Android Auto nie jest jeszcze dostępna (ostatnia aktualizacja jest z 21 stycznia), ale na niezawodnym APKMirror znajdziecie już odpowiedni plik, który można wgrać ręcznie. Przecież nic tak nie umili porannej podróży do pracy jak nowa tapeta na ekranie Android Auto ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu