Android

Pierwsze obrazki z Androida 12 pokazują nowe oblicze systemu

Kamil Świtalski
Pierwsze obrazki z Androida 12 pokazują nowe oblicze systemu
16

Do premiery Androida 12 jeszcze zostało kilka miesięcy. Ale już teraz mamy szansę zobaczyć zrzuty z nowego systemu - prawdopodobnie demonstrujące nowe opcje dostosowania wyglądu bez konieczności instalacji dodatkowych narzędzi.

Do premiery Androida 12 pozostało jeszcze wiele miesięcy. Google jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało nowej wersji systemu, chociaż nie jest żadną tajemnicą, że prace nad nią pewnie od dawna trwają w pocie czoła. W serwisie XDA Developers opublikowano zrzuty ekranu, które miałyby być podglądem tego, co wizualnie zaoferuje najnowsza wersja mobilnego systemu od Google.

Według ekipy XDA Developers poniższe zrzuty ekranu mają przedstawiać "wczesny szkic" nowego Androida. Chociaż patrząc na estetykę wszystkiego co dzieje się na tych grafikach, moim pierwszym skojarzeniem z pewnością nie jest czysty system, a jakaś nakładka. Wyjątkowo mocno zaokrąglone krawędzie, dużo mniej pozycji w podręcznym menu, ale najważniejsze i tak wydają się podpatrzone w iOS 14 informacje dotyczące aktywności kamery oraz mikrofonu. Ale one mają być kropką nad i do tego, co zmieniło się w ustawieniach prywatności. Te mają zostać poprawione - prawdopodobnie dodanych tam zostanie więcej opcji, a poza tym będą bardziej przejrzyste. Ostatnią z nowości którą widać na obrazkach jest nowy widżet konwersacji.

Patrząc na te obrazki nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że to może być co najwyżej jedna ze skórek dostępna w Androidzie 12, a nie podstawowy wygląd czystego systemu. Ten nie wygląda zbyt... designersko? Ale może to będzie jedna z opcji w najnowszej wersji systemu — większe przywiązanie do dostosowywania motywów bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. I pod tym względem - bardzo fajna prezentacja zmian, które będą możliwe w nadchodzącej wersji systemu. Ale jeżeli o mnie chodzi, to mam cichą nadzieję, że podstawowy wygląd serwowany wszystkim na dzień dobry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu