Felietony

Udostępniaj swoje notatki i notatniki z Evernote bez wychodzenia z Gmaila

Grzegorz Ułan
Udostępniaj swoje notatki i notatniki z Evernote bez wychodzenia z Gmaila
3

Evernote, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to potęzne narzędzie do notek online, dostępne na wszystkie platformy systemowe, zarówno na desktopie jak i na mobilnych urządzeniach. W sieci dostępnych jest też mnóstwo rozszerzeń i aplikacji ułatwiających korzystanie z niego. Jedną z głównych dodatk...

Evernote, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to potęzne narzędzie do notek online, dostępne na wszystkie platformy systemowe, zarówno na desktopie jak i na mobilnych urządzeniach. W sieci dostępnych jest też mnóstwo rozszerzeń i aplikacji ułatwiających korzystanie z niego. Jedną z głównych dodatkowych funkcji tego notatnika jest możliwość udostępniania naszych notatek czy całych notatników znajomym. A jak udostępnianie, to przydałby się szybki dostęp do nich z poziomu Gmaila i bezpośrednia wysyłka pocztą email. Takie możliwości i więcej uzyskamy korzystając z aplikacji Everbot.

Rozszerzenie działa praktycznie identycznie, jak to opisywane jakiś czas temu, a pozwalające na wysyłanie pocztą załączników z Google Drive. Na początek musimy nadać mu uprawnienia, zarówno na naszym koncie Gmail jaki i Evernote. W przypadku tego drugiego, nie przestraszcie się komunikatu z dolarem, to jakiś błąd w tłumaczeniu:).

Od tej chwili, przy każdej nowej wiadomości na górnym pasku okienka, będziemy mieli widoczną opcję wstawienie notatki do wysłania.

Po aktywowaniu opcji wyświetli nam się okienko z wszystkimi naszymi notatkami z Evernote, a po wybraniu odpowiedniej pozycji załączy się nam do wiadomości email.

Odbiorca będzie mógł ją sobie wyświetlić oraz dodać do swojego notatnika.

Rozszerzenie dodaje również dodatkowy przycisk w Gmailu, pozwalający na zapisywanie poszczególnych emaili na naszym koncie w Evernote. Możemy je opatrzyć tagami i komentarzem. Ta akurat funkcja wydaje mi się mało przydatna, wyszukiwarka wiadomości na Gmailu działa na tyle dobrze, że niepotrzebne jest ich dodatkowe składowanie gdzie indziej.

Należy w tym miejscu pamiętać, że tak udostępnione notatki zmienią swój status na dostępne publicznie, kontrolować je możemy przez wygodny panel użytkownika, na stronie aplikacji.

Twórcy aplikacji udostępniają na swojej stronie jeszcze jedną aplikację, integrującą z kolei Google Kalendarz z Evernote, ale to również wydaje się jakby powielanie funkcjonalności, którą oferuje już sam Kalendarz od Google.

Rozszerzenie dostępne jest na Google Chrome, Firefox oraz Safari.

Everbot dla Gmaila

Everbot for Gmail from Everbot on Vimeo.

Everbot dla Google Kalendarz

Everbot for Google Calendar from Everbot on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GmailEvernote