Felietony

Udostępniaj swoją sieć WiFi bez podawania hasła. Genialne!

Grzegorz Ułan
Udostępniaj swoją sieć WiFi bez podawania hasła. Genialne!
37

Ile to już razy ktoś, kto przychodził do nas do biura, potrzebował na chwile skorzystać z naszej sieci WiFi, a przypomnieć sobie hasło po roku od wprowadzenia, zwłaszcza jeśli jest długie i trudne, to była niezła udręka w niejednym przypadku. Podobnie się ma sytuacja, gdy odwiedzają nas znajomi, c...


Ile to już razy ktoś, kto przychodził do nas do biura, potrzebował na chwile skorzystać z naszej sieci WiFi, a przypomnieć sobie hasło po roku od wprowadzenia, zwłaszcza jeśli jest długie i trudne, to była niezła udręka w niejednym przypadku. Podobnie się ma sytuacja, gdy odwiedzają nas znajomi, czasem głupio im zapytać o hasło do naszego WiFi, a jak już zostaniemy poproszeni to głupio odmówić:).

Problem ten zdaje się rozwiązywać nowy projekt o nazwie Instabridge, na razie tylko dla użytkowników Androida, ale w najbliższym czasie z pewnością pojawią się wersje na inne platformy, bo pomysł jest naprawdę ciekawy i użyteczny w wielu przypadkach.

Jak to działa? Po zainstalowaniu aplikacji decydujemy komu będziemy chcieli udostępniać naszą sieć WiFi. Mogą to być znajomi z listy na Facebooku bądź też z naszej listy kontaktów na smartfonie. Rejestrujemy wtedy nasz numer, podobnie jak w aplikacji WhatsApp i po wpisaniu kodu z SMS możemy już zacząć korzystać z aplikacji.

W pierwszej kolejności logujemy się do sieci WiFi, którą będziemy udostępniać, następnie w zależności od potrzeb po prostu udostępniamy ją naszym znajomym już bez konieczności podawania hasła.

Znajomy będąc w zasięgu udostępnianej przez nas sieci zostanie po prostu do niej automatycznie podłączony. W każdej chwili możemy usunąć daną osobę z naszej listy czy też uczynić naszą sieć wyłącznie prywatną do udostępnienia sieci tylko innym naszym urządzeniom mobilnym.

Dodatkowo możemy podłączyć się do globalnej sieci otwartych hotspotów udostępnianych przez społeczność tej aplikacji. Warunkiem jest dodanie jednej takiej otwartej sieci lub zaproszenie trzech znajomych do skorzystania z udostępniania naszej własnej.

Aplikacja do pobrania za darmo z Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android