Uber

Uber daje -30% na przejazdy współdzielone z powodu smogu, ale dlaczego tylko w Warszawie?

Grzegorz Ułan
Uber daje -30% na przejazdy współdzielone z powodu smogu, ale dlaczego tylko w Warszawie?
6

Smog to temat, który rozgrzewa niejedną dyskusję i nie tylko w sieci. Temat nośny, bo problem jest spory. Uber postanowił wykorzystać go do promocji jednej ze swoich usług, a mianowicie przejazdów współdzielonych.

W przesłanym komunikacie Uber powołuję się na raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), według którego aż 33 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej leży w granicach Polski. Uber uważa, że w dużej mierze powodem tego stanu rzeczy jest coraz większa liczba pojazdów na naszych drogach. Z tego względu proponują mieszkańcom Warszawy specjalną promocję, z której można skorzystać w dniu dzisiejszym we wszystkich przejazdach współdzielonych, która daje 30% upust.

Co trzeba zrobić, by skorzystać z promocji?

  • W zakładce Płatności –> Promocje –>Dodaj kod należy wprowadzić specjalny kod promocyjny: SMOGPL2018
  • Kliknąć Zamów przejazd
  • W dolnej części ekranu wybrać opcję Rozdziel rachunek
  • Wprowadzić nazwisko lub numery telefonu pasażera, z którym chcemy współdzielić przejazd

Ważne jest, aby każdy z pasażerów przed danym kursem wprowadził ten kod w swojej aplikacji Ubera.

Wydaje się, że pomysł zacny, zresztą każdy taki pomysł, który zwraca uwagę na problem ze smogiem jest warty odnotowania. Osobiście mam jednak zgrzyt, że promocja dotyczy tylko mieszkańców Warszawa, a problem przecież nie jest tylko w stolicy. Większy jest przecież na przykład w Krakowie, a o tym się zapomina w tematach o smogu. Maciej zwracał już uwagę na to w swoim felietonie, przy okazji wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w Warszawie, właśnie z uwagi na smog. Jeśli nie czytaliście, zachęcam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu