Uber

Już jutro w Uberze pojawi się możliwość zamówienia helikoptera. Ceny śmiesznie niskie

Tomasz Popielarczyk
Już jutro w Uberze pojawi się możliwość zamówienia helikoptera. Ceny śmiesznie niskie
18

Już jutro mieszkańcy największych polskich miast będą mogli zamówić przez aplikację Ubera... helikopter. Jak działa UberHELIKOPTER?

Uber wprowadza do Polski nietypową usługę. Już jutro w największych miastach pojawi się możliwość zamówienia helikoptera. Ceny mają być bardzo atrakcyjne, bo za trwający 15 minut przelot zapłacimy zaledwie 20 złotych (kwota będzie płatna z góry).

Helikoptery mają być dostępne w 7 polskich miastach, w których aktualnie działa Uber: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Katowicach. W części z nich polatamy w godzinach 8:00-11:00, a w innych od 13:00 do 16:00. Harmonogram wygląda następująco (warto zwrócić uwagę, że w Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu UberHELIKOPTER będzie dostępny dzień później - 27.07):

Jak to działa w praktyce? Otwieramy aplikację Ubera, wprowadzamy dowolne miejsce docelowe podróży oraz miejsce odbioru. Na pasku na dole (tam, gdzie przełączamy się miedzy UberPOP i UberSelect) wybieramy helikopter. Jeżeli nam się uda, zamówiony kierowca zawiezie nas na lotnisku.

Usługa jest niestety jednorazową atrakcją, a nie stałym elementem działalności Ubera w naszym kraju. Dlatego w akcji będzie mogło wziąć po 10 osób z każdego miasta (każda z jedną osobą towarzyszącą). Łączna waga 2 pasażerów nie może przekraczać 210 kg. Z usługi nie powinny też korzystać kobiety w zaawansowanej ciąży, osoby nieodporne na stres oraz osoby niepełnoletnie. Organizatorzy ponadto zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu w przypadku złych warunków atmosferycznych oraz problemów technicznych.

Cały proces zamawiania UberHELIKOPTER został zilustrowany na animacji, którą znajdziecie na serwerach firmy (nie zamieszczam jej tutaj ze względu na zbyt duży rozmiar).

Jak łatwo się domyślić, zainteresowanie akcją będzie ogromne (podobnie jak w przypadku innych tego typu inicjatyw - Uber rozwoził już w naszym kraju lody, pączki, choinki i za każdym razem pojawiały się trudności z dostępnością).

Specjalnie na potrzeby akcji przygotowano też specjalny kod dla nowych użytkowników. Wpisując w aplikacji "HelikopterPL" otrzymamy zniżkę 30 złotych na pierwszy przejazd.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Uber oferuje alternatywne środki transportu. Jakiś czas temu pisaliśmy o możliwości zamawiania motorówek w Turcji i możliwości przepłynięcia przez Bosfor. Helikoptery były też już dostępne w wybranych amerykańskich miastach.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy od firmy następujący komunikat: Uber stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dlatego ze względu na niestabilną pogodę, loty w ramach akcji UberHELIKOPTER, zaplanowane na 26-27 lipca, zostały przełożone w całej Polsce. Wkrótce poinformujemy Państwa o nowych terminach akcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu