Mobile

Uber wprowadza profile służbowe. Teraz przedsiębiorcy i pracownicy mogą pobierać faktury

Tomasz Popielarczyk
Uber wprowadza profile służbowe. Teraz przedsiębiorcy i pracownicy mogą pobierać faktury
3

Uber rozbudowuje swoją aplikację o nowe funkcje. Teraz użytkownicy mogą tworzyć tutaj profile służbowe i rozliczać w prosty sposób swoje przejazdy z pracodawcą.

Profile służbowe w aplikacji Ubera ruszają od dziś. W ich ramach każdy użytkownik może skonfigurować w swojej aplikacji w prosty sposób taki profil i oddzielić za pomocą jednego dotknięcia ekranu przejazdy prywatne od przejazdów służbowych. Jest to rozwiązanie przede wszystkim adresowane do mniejszych firm lub nawet osób posiadających jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki niemu za każdy przejazd możemy pobrać fakturę. Jak tłumaczy Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce:

Profile Służbowe to usługa typu „zrób to sam” – osoby, które na co dzień korzystają z Ubera w ramach prywatnych przejazdów, mogą za pomocą jednego kliknięcia przenieść się na Profil Służbowy. Jednorazowe wypełnienie danych firmy w zakładce na stronie sprawia, że raz w miesiącu użytkownik otrzymuje mailem wszystkie faktury.

Profile służbowe są całkowicie bezpłatne, więc ani pracodawcy, ani pracownicy nie będą ponosili tutaj żadnych dodatkowych kosztów. Na plus działają tutaj również jednakowe koszty we wszystkich miastach, gdzie dostępny jest Uber. Firma może udostępnić pracownikom jedną kartę płatniczą, którą każdy przypisze do swojego konta Uber, może też zwracać im koszty przejazdów na podstawie przesyłanych faktur.

Nie jest to rozwiązanie nowe, bo już od jakiegoś czasu analogiczne funkcje są dostępne m.in. w myTaxi czy iTaxi. Dotąd miały one przez to dużą przewagę nad Uberem. Mniejsze firmy korzystały z takiego rozwiązania bo było praktyczne i wygodne. Jedną z podstawowych wad Ubera, był natomiast brak faktury. Teraz to się zmienia i pod tym względem wszystkie aplikacje oferują te same możliwości. Więcej informacji na temat tego, jak skonfigurować profil firmowy można znaleźć na stronie Ubera. Rejestracji konta możecie dokonać natomiast za pomocą mojego linku polecającego (25 zł na pierwszy przejazd dla obu stron).

Uber uruchomił również ofertę korporacyjną - Uber dla Firm - w ramach której przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 50 pracowników mogą zarządzać ich przejazdami z poziomu jednego panelu. Usługa ta daje również możliwość wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu z przejazdów służbowych np. do określonych dni tygodnia, godzin bądź tras przejazdu. Podobnie jak profile służbowe, jest ona dostępna we wszystkich miastach, gdzie działa Uber.

Uber się rozkręca. Aktualnie jest dostępny w siedmiu polskich miastach, a do końca roku ma ich być już dziesięć. Nowe funkcje, dodatkowe usługi zdecydowanie nie ucieszą taksówkarzy, którzy od jakiegoś czasu agresywnie walczą o rynek, który zabiera im amerykańska firma. Warto jednak zauważyć, że po tej drugiej stronie barykady, również dzieje się bardzo dużo. Nie tak dawno pisałem o dużej inwestycji w iTaxi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu