Świat

Uber oficjalnie zapowiada swoje zainteresowanie zupełnie nowym kierunkiem

Marcin Hołowacz
Uber oficjalnie zapowiada swoje zainteresowanie zupełnie nowym kierunkiem
5

Uber ogłasza nowy rodzaj usługi o nazwie Uber Freight. Przecież ludzie i kierowcy zainteresowani przewożeniem ludzi, to nie jedyna para jaka może zostać sprawnie połączona za pomocą aplikacji. Równie dobrze można wspomóc proces łączenia ciężarówek z ładunkami do przewiezienia. Właśnie na to zdecydował się Uber.

Masz ciężarówkę? Może się dogadamy

Zarówno wielkie firmy spedycyjne jak i pojedynczy kierowcy ciężarówek będą mogli skorzystać z nowej usługi Ubera. Jest jeden warunek: trzeba przewieźć określony ładunek z punktu „A” do punktu „B”. Jeśli dasz radę, to raczej się dogadamy. No dobra, może trochę przesadziłem mówiąc wyłącznie o jednym warunku. Powinieneś jeszcze posiadać odpowiednią licencję, ubezpieczenie i przestrzegać przepisów prawnych.

Zobacz jakie zlecenia są w twojej okolicy, następnie sprawdź informacje na temat ładunku i docelowej lokalizacji, zobacz jakie są wymagania dot. posiadanego przez ciebie sprzętu (być może niezbędna jest ciężarówka z chłodnią w środku), sprawdź czy odpowiada ci deadline i… jeśli wszystko gra, przyjmij zlecenie. Uber obiecuje, że zapłata trafi do ciebie w ciągu tygodnia, a nie np. dopiero po 30 dniach.

Uber Freight ustali stawki

Uber będzie ustalać stawki w oparciu o dane z rynku i z czasem powinien być w tym coraz lepszy. Będą uwzględniane również takie czynniki, jak fakt, że przewóz kwiatów w tygodniu poprzedzającym dzień matki powinien być droższy niż zwykle. Usługa dopiero się rozwija i jak dotąd będzie się skupiać wyłącznie na Dallas, Austin, San Antonio i Houston, czyli sam Teksas.

Podsumowując, jest to całkiem ciekawy kierunek obrany przez Uber, który prawdopodobnie ma również związek z faktem, że firma jest zainteresowana pracą nad autonomicznymi ciężarówkami. Wskazuje na to kupienie firmy Otto za niemal 700 mln dolarów.

Każdy kierowca, który będzie chciał korzystać z usługi, najpierw będzie musiał zostać zweryfikowany z pozytywnym skutkiem. Dopiero wtedy uzyska możliwość świadczenia usług za pośrednictwem Uber Freight.

https://www.youtube.com/watch?v=ORfz2UunRs4

Źródło 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

transportuber