Moje przemyślenia

Tymochowicz dostał za swój biznes w internecie gospodarczą malinę

GM
Grzegorz Marczak
20

PB przyznał Tymochowiczowi złotą malinę za jego internetowy projekt związany z cyfrową nieśmiertelnością czyli solarisgate.pl. Strona już nie działa a spółka notując dramatyczne wyniki na NewConnect całkowicie zmieniła profil działalności rozstając się jednocześnie z prezesem. Tym razem okazało s...

PB przyznał Tymochowiczowi złotą malinę za jego internetowy projekt związany z cyfrową nieśmiertelnością czyli solarisgate.pl. Strona już nie działa a spółka notując dramatyczne wyniki na NewConnect całkowicie zmieniła profil działalności rozstając się jednocześnie z prezesem.

Tym razem okazało się, że tak zwani internetowi malkontenci (do których w tym przypadku się zaliczałem) mieli rację. Nie wystarczy bowiem czarowanie klientów znanymi nazwiskami aby rozkręcić biznes w internecie. Szczególnie kiedy cel (mimo iż skrywany) był raczej dla wszystkich dość oczywisty.

Oto cytat z Pb z uzsasadnieniem przyznania tej nagrody:

Piotr Tymochowicz, były prezes notowanej na NewConnect spółki Infinity
Znany specjalista od kształtowania wizerunku, który w ubiegłym roku błyskawicznie rozpoczął i równie szybko zakończył giełdową karierę, otrzymuje Gospodarczą Malinę za obniżanie standardów przejrzystości spółek z NewConnect — za sprzedaż akcji spółki mimo wcześniejszych deklaracji, że tego robić nie zamierza, a także za sprzedawanie inwestorom marzeń. Nie zrealizował żadnego z projektów zapowiadanych szumnie w mediach. Piotr Tymochowicz snuł plany podboju internetu poprzez stworzenie nowej sieci społecznościowej. Obiecywał, że zapewni ludzkości wieczność, nie tylko przechowując i rozwijając informacje o użytkownikach serwisu, ale także np. składając ich DNA w skarbcu szwajcarskiego banku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Solaris Gate