Polska

Tylko na Antyweb: Nareszcie coś się dzieje - Onet VoD trafia na Android TV, także z ofertą abonamentową!

Konrad Kozłowski
Tylko na Antyweb: Nareszcie coś się dzieje - Onet VoD trafia na Android TV, także z ofertą abonamentową!
19

Każdy tego typu ruch na polskim rynku VOD jest sporym powodem do zadowolenia. Dlaczego? Ponieważ nareszcie włodarze serwisów VOD zaczynają dostrzegać przyszłościowe platformy, które w niedalekiej przyszłości będą głównymi fundamentami nowoczesnej telewizji. Pochwaliłem HBO Go za wprowadzenie obsługi dla Chromecasta i równie dobrą wiadomością jest udostępnienie aplikacji VOD dla Android TV przez Onet.

W aktywności Onetu widać dużo ambicji i zaangażowania - usługa VOD rozwija się naprawdę dynamicznie, oferta rozszerza się i zaczynają pojawiać się w niej produkcje, którymi naprawdę warto się zainteresować. Obecna jest także opcja wykupienia dostępu do ponad 1000 dodatkowych seriali i filmów - comiesięczna opłata w wysokości 19,90 otwiera drzwi do dłuższej listy produkcji. Do tej pory była ona jednak dostępna tylko w serwisie www, ale tylko do dzisiaj. Wraz z wprowadzeniem aplikacji dla Android TV, VoD+ może także zawitać na większych, telewizyjnych ekranach.

Nie jest żadną tajemnicą, że to Android jest najpopularniejszą platformą w naszym kraju. Czy przełoży się to także na ranking platform telewizyjnych? W oparciu o wsparcie dla Android TV ze strony takich producentów telewizorów jak Sony, Sharp czy Philips oraz potencjalnym zwiększaniu się popularności urządzeń typu Nexus Player czy Razer Forge TV takie założenia nie muszą być dalekie od rzeczywistości. Opinię tę podziela Onet, dlatego aplikacja która dostępna jest w Google Play może być dziś oficjalnie pobierana na przystawkach i telewizorach z Android TV.

Rynek mobilny w Polsce jest zdominowany przez Androida i nie mamy wątpliwości, że system Android TV szybko dołączy do grona najpopularniejszych platform Smart TV. Tym bardziej, że od samego początku obserwujemy dynamiczny wzrost jego popularności. Udostępnienie aplikacji Onet VoD dla platformy Android TV to kolejny krok w realizacji naszej strategii – chcemy oferować użytkownikom dostęp do najlepszych treści wideo w każdym miejscu, w którym przebywają.

Marcin Hajek, Head of VoD w Grupie Onet-RASP

Sama aplikacja przypommina inne tego rodzaju pozycje, dając nam wygodny dostęp do najpopularniejszych i promowanych przez serwis produkcji. Interfejs składa się z dużych kart oraz banerów, po których poruszać się będziemy za pomocą pilota z zestawu lub aplikacji na smartfonie. Znajdujące się po lewej stronie ekranu menu również nie różni się od propozycji zagranicznych aplikacji, co uznaję za dobrą decyzję, gdyż są to już swego rodzaju uniwersalne zasady nawigacji po aplikacjach VOD na dużym ekranie. Nie zabrakło także wsparcia dla funkcji kontynuowania oglądania - rozpoczęty na innym urządzeniu seans można wznowić od ostatnio widzianego momentu.

Dlaczego ten krok Onetu jest tak ważny? Poniważ nawet jeżeli oferta tego VOD nie będzie odpowiadała Waszym oczekiwaniom, to myślę że najważniejsi konkurenci Onetu, jak Player czy ipla, nie będą mogli po prostu zignorować tego ruchu. Wciąż nie doczekaliśmy się pojawienia się aplikacji polskich VOD w wersji na Xboxa czy Apple TV, Chromecastem zainteresowało się tylko HBO i okazuje się, że najlepszym wyborem dla widzów wciąż pozostaje Playstation. Nie jest to komfortowa sytuacja dla nikogo, poza graczami na konsoli Sony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu