Gry

Twórcy HumbleBundle znów szaleją. Tym razem płacimy ile chcemy za hity 2K Games

15

Humble Bundle wypaliło się? Od dawna nie było tutaj żadnego, godnego uwagi tytułu? Nic z tych rzeczy. Twórcy znów zaserwowali nam mocne uderzenie i wcisnęli do jednej paczki bardzo popularne gry od 2K Games. Co istotne, nie są to wcale żadne klasyki retro, a współczesne produkcje gatunku AAA. Rze...

Humble Bundle wypaliło się? Od dawna nie było tutaj żadnego, godnego uwagi tytułu? Nic z tych rzeczy. Twórcy znów zaserwowali nam mocne uderzenie i wcisnęli do jednej paczki bardzo popularne gry od 2K Games. Co istotne, nie są to wcale żadne klasyki retro, a współczesne produkcje gatunku AAA.

Rzeczywiście w Humble Bundle już dawno nie było akcji, która zwalałaby z nóg. Twórcy znacząco rozszerzyli swoją działalność i obok regularnych paczek z grami serwują  jeszcze raz w tygodniu mniej efektowne kolekcje (Humble Weekly Bundle), a wraz z nimi ebooki (Humble Books Bundle). Wszystko to dopełnia sklep internetowy z grami (i promocjami oczywiście). Rozkręcił się nam pod nosem całkiem niezły biznes.

Biznes biznesem, ale graczy jakoś do siebie przekonywać trzeba i to regularnie. Dlatego najnowszy Humble 2K Bundle oferuje nam wiele radości za bardzo niewielkie pieniądze. Płacąc dowolną sumę otrzymamy klucze Steam na: Bioshocka, The Darkness II oraz The Bureau: XCOM Declassified. Z czego ten pierwszy jest również dostępny w wersji DRM Free. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to za tytuły. Bioshock to pierwsza odsłona wspaniałej, steampunkowej serii, w której uniwersum przeplatają się różne fantastyczne światy. Rozgrywka toczy się w stylu FPP, ale poza strzelaniem znajdziemy tutaj również masę innych atrakcji. The Darkness II to już typowa sieczka - wcielamy się w bohatera, który został opanowany przez demoniczną ciemność (objawiającą się jako wyrastające z jego ciała głowy... hmmm hydry?) i przy jej użyciu prowadzi vendettę przeciwko swoim wrogom. The Bureau stawia bardziej na taktykę i elementy RPG, choć sama w sobie też jest shooterem. Tutaj jednak naszym wrogiem będą kosmici.

Mało? Płacąc więcej niż średnia wszystkich wpłat (obecnie jest to 7,26 dol, choć jeszcze wczoraj wieczorem było ok. 5, więc rośnie zaskakująco szybko) otrzymamy trzy dodatkowe tytuły. Bioshock 2 to sequel, który rozgrywa się w tym samym świecie (metropolii Rapture) ale widzianym oczyma nieco innego stworzenia - robota Big Daddy'ego dysponującego bardzo mocnymi... argumentami. Mafia II to jak dla mnie ciągle niedościgniony ideał, jeśli chodzi o miejskie produkcje typu sandbox. GTA? Przy Mafii to radosna zabawa w rozrabiakę. Tutaj mamy klimat, styl, wspaniałą historię i ujmujące tło, których nie sposób podrobić. Najbardziej zęby sobie ostrzę na Spec Ops: The Line, bo jest to jedyna produkcja z pakietu, której jeszcze nie mam. Gra jest typowym shooterem TPP, ale rozgrywanym w pustynnych regionach Dubaju. Wcielimy się tutaj oczywiście w amerykańskich żołnierzy, a na naszej drodze stanie nie kto inny, jak terroryści. Na tym nie koniec, bo z czasem pojawi się tutaj jeszcze jakiś bonus, który na razie pozostaje tajemnicą.

Twórcy przygotowali też ofertę dla najbardziej zapalonych graczy. Płacąc 20 dolarów i więcej otrzymamy dodatkowo najnowszą część Bioshocka zatytułowaną Infinite (serdecznie z całego serca polecam. Niesamowita gra) oraz taktyczną strategię XCOM: Enemy Unknown (a właściwie jej współczesną wersję, która jest niczego sobie).

Do weekendu jeszcze daleko, ale warto wziąć pod uwagę, że Mistrzostwa Świata w Brazylii powoli się kończą, więc będzie trzeba jakoś zagospodarować ten czas. Czemu nie w ten sposób?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu