Gry

gRAPORT – sześć newsów o grach, które musisz przeczytać (04.07.2014)

Paweł Kozierkiewicz
gRAPORT – sześć newsów o grach, które musisz przeczytać (04.07.2014)
0

Twórcy CryEngine mają niemałe problemy finansowe, prace nad Homefront: The Revolution zagrożone. Deweloperzy Murdered: Śledztwo zza grobu kończą działalność, Sid Meier wysyła nas na odkrywanie obcej planety, a jeden z graczy rozprawia się z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w pięć minut. Warto te...

Twórcy CryEngine mają niemałe problemy finansowe, prace nad Homefront: The Revolution zagrożone. Deweloperzy Murdered: Śledztwo zza grobu kończą działalność, Sid Meier wysyła nas na odkrywanie obcej planety, a jeden z graczy rozprawia się z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w pięć minut.

Warto też zwrócić uwagę na bardzo atrakcyjną ofertę na kompletne wydanie The Elder Scrolls V: Skyrim. To propozycja dla tych, którzy właśnie zaczynają wakacje. Niepokojącym trendem jest wstawianie mikropłatności do płatnych tytułów. Niestety w tym kierunku idą twórcy Pro Evolution Soccer 2015. Zapraszam na gRAPORT!

Civilization: Beyond Earth zadebiutuje w październiku

Najnowsza część strategii od Sida Meiera pojawi się w sprzedaży 24 października. W Beyond Earth opuszczamy nasz glob i wyruszamy na nie do końca odkrytą planetę, aby tam rozpocząć proces kolonizacyjny. W związku z nowymi dla cyklu realiami (Alpha Centauri nie zalicza się do serii Civilization), zostaną przed nami otwarte zupełnie nowe technologie, jednostki, a także zagrożenia pochodzące od obcych form życia. Powyżej można zobaczyć ośmiominutowy materiał z fragmentem rozgrywki. Gra zapowiada się znakomicie.

Twórcy Murdered: Śledztwo zza grobu zwijają interes

Jak widać ostatnia produkcja studia okazała się gwoździem do trumny. Słabe recenzje gry oraz kiepska sprzedaż spowodowały, że Airtight Games zakończyło swoją działalność. Do tej pory o takim ruchu krążyły jedynie plotki, jednak teraz zła wieść została potwierdzona przez samych pracowników.

Airtight Games nie miało na swoim koncie zbyt wielu produkcji, a jeszcze mniej sukcesów. W 2010 roku wydano Dark Void, które spotkało się z umiarkowanie pozytywnym przyjęciem przez graczy. Murdered: Śledztwo zza grobu opowiada o detektywie z wydziału zabójstw, który ściga nieuchwytnego seryjnego mordercę. Podczas konfrontacji ze złoczyńcą, ten wypycha go przez okno, co teoretycznie powinno zakończyć przygodę. Jednak nie takie rzeczy działy się już w miasteczku Salem. Nasz protagonista odkrywa, że stał się duchem, a jedynym sposobem aby odejść w spokoju do detektywistycznego raju, to rozwiązanie zagadki mordercy.

Sam pomysł kiepski nie był, jednak grę pogrążyły znaczne uproszczenia i przeciętne wykonanie techniczne.

Koniec The Wolf Among Us jest bliski

W przyszłym tygodniu ukaże się piąty, ostatni odcinek przygodówki od Telltale Games. Gra jest adaptacją komiksu Fables opowiadającego o postaciach z bajek, które zostały zmuszone do życia w ukryciu w naszym świecie. Głównym bohaterem gry jest Duży Zły Wilk, który pełni rolę szeryfa w Fabletown. Do tej pory The Wolf Among Us zbierał mieszane, acz raczej bardziej pozytywne recenzje. Czy zobaczymy drugi sezon? Czas pokaże.

Crytek pęka w szwach? Brytyjski oddział wszczyna strajk

Jakiś czas temu Kamil pisał o problemach niemieckiej firmy, która straciła płynność finansową i zalega swoim pracownikom z wypłatami. Wtedy jeszcze prezes Cryteka zapewniał, ze to wszystko jest plotką. Jak się okazuje, ziarno prawdy wykiełkowało.

Brytyjski oddział studia dosłownie się rozpada. Część pracowników odeszła, inni zaprzestali prac. Jest to o tyle ważne, że to właśnie w tym miejscu powstaje Homefront: The Revolution, które można było oglądać podczas tegorocznych targów E3. Podobne kłopoty mają deweloperzy z szanghajskiego oddziału firmy.

Wiele osób wskazuje, że przyczyną poważnych problemów finansowych stała się niezadowalająca sprzedaż Ryse: Son of Rome, która była jednym z tytułów startowych na Xboksa One. Jak potoczą się dalej losy Cryteka i Homefronta? Ci pierwsi być może będą musieli mocno zrestrukturyzować swoją firmę. Crytek cały czas oferuje dość popularny silnik CryEngine, tak więc mają w swoich rękach dość silną markę. Wydawcą Homefronta jest Deep Silver. Ponoć część twórców zwróciła się z prośbą o wykupienie gry i danie możliwości jej ukończenia.

Mikropłatności w Pro Evolution Soccer 2015 – to nie żart!

Mikropłatności to chyba największa zmora ostatnich lat. Coraz więcej twórców zamieszcza ten mechanizm w swoich produkcjach i to takich, za które wpierw każe sobie sporo zapłacić. Kolejnym tytułem, który będzie mieć tę niechlubną funkcjonalność jest Pro Evolution Soccer 2015. Opcjonalne opłaty pojawią się w trybie MyClub, który pozwala na zabawę w menedżera drużyny piłkarskiej. Sypiąc groszem będziemy mogli pozyskiwać wartościowych zawodników i szybko tworzyć najlepsze składy. Deweloper zapewnia, że do wszystkiego będzie można dojść także własnymi siłami, jednak gracze z zasobniejszym portfelem uzyskają łatwiejszą do tego drogę.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ukończone w pięć minut

We wczorajszym wydaniu gRAPORTu w komentarzach pojawiły się głosy, że przechodzenie gry na czas z wykorzystaniem błędów jest bez sensu. Nietrudno się z tym zgodzić, osobiście ja także uważam, że wyzwaniem jest speed run wykonany fair. Dlatego dla odmiany dzisiaj możecie zobaczyć jak jeden z graczy przechodzi preludium do MGS V: The Phantom Pain w pięć minut. Sama gra do długich nie należy – nasz recenzent za pierwszym podejściem ukończył ją w około 100 minut. Skrócenie tego czasu do pięciu, to jednak niezły wyczyn. A wszystko to wykonane czysto i bez krętactwa.

Promocje i wyprzedaże

Humbe Bundle Weekly Sale – przez najbliższe sześć dni można zgarnąć za dowolną kwotę trzy tytuły: 140, Kami, Ballpoint Universe – Infinite. Przekraczając minimalna wpłatę w wysokości około 6 dolarów, do kolekcji dojdzie nam Antichamber, Secrets of Ratikon i Cinders. Płacąc 12 dolarów otrzymamy jeszcze Mercenary Kings.

The Elder Scrolls Online w Muve.pl – za 99,99 zł można kupić pudełkową wersję z darmową dostawą kurierską.

The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition w Empik.com – wersja cyfrowa zawierająca podstawkę i wszystkie dodatki jest do wyrwania za 45,99 zł

Weekend z TopWare na gog.com – gry z oferty TopWare można kupić ze zniżką wynoszącą 60 procent. Wśród przecenionych pozycji m.in. Gorky 17, Earth 2160, obie części Two Worlds.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

the wolf among us