Gry

Twórcom Call of Duty już chyba wszystko się pomieszało

Paweł Winiarski
Twórcom Call of Duty już chyba wszystko się pomieszało
23

Był materiał rozpalający ogień zainteresowania Call of Duty: Black Ops III, przyszła pora na normalny zwiastun. Tylko co właściwie pokazano? Komuś chyba się coś pomyliło, bo zamiast Black Ops widzę tu kolejną odsłonę Advanced Warfare. Nie milkną głosy proszące o kolejne Call of Duty czerpiące gar...

Był materiał rozpalający ogień zainteresowania Call of Duty: Black Ops III, przyszła pora na normalny zwiastun. Tylko co właściwie pokazano? Komuś chyba się coś pomyliło, bo zamiast Black Ops widzę tu kolejną odsłonę Advanced Warfare.

Nie milkną głosy proszące o kolejne Call of Duty czerpiące garściami z klasyki - nikt ich nie słucha. Pierwsze Black Ops było powiewem świeżości, szczególnie w temacie fabularnej opowieści. Mi akurat niespecjalnie przypadła ona do gustu, ale doceniłem nowy sposób podejścia do tematu. Dwójka też nie była zła - choć żadna z wymienionych części nie wywróciła serii do góry nogami, zbierając jakieś niesamowite noty.

Rewolucji nie przyniosła też ostatnia część - Advanced Warfare, choć trzeba przyznać, że futurystyczne klimaty były miłą odmianą. Powoli nadchodzi jednak jesień 2015, więc należy zacząć psychicznie nastawiać się na nową odsłonę serii, tym razem autorstwa Treyarch. Bam, jest zwiastun i wszyscy są zaskoczeni. Miało być Black Ops, dostajemy Advanced Warfare 2. To znaczy dostajemy Black Ops III, ale zwiastun doskonale pokazuje, że twórcom już wszystko się pomieszało.

https://www.youtube.com/watch?v=58Pspqx0XGs&feature=youtu.be

Gdzie tu jest Black Ops 3? Jedyne co widzę to Advanced Warfare 2

Serio? Znowu to futurystyczne g…Mieli tyle możliwości na zrobienie gry w klimatach II Wojny Światowej!!!!!! Dlaczego!!!!!!!!!

R.I.P Treyarch 2005-2012
R.I.P Black Ops 2009-2012
R.I.P zbalansowany COD multiplayer 2006-2012
R.I.P Call of Duty 2003-2012

To tylko kilka komentarzy jakie znajdziecie pod przedmiotowym zwiastunem. Oczywiście trudno mówić aby wpisy pod filmem były wyznacznikiem tego, co chcą gracze - ale zastanawiam się na jakiej zasadzie twórcy i wydawca wybierają tematy swoich kolejnych gier. Te pojawiają się co roku i to naprawdę sprawnie działająca maszynka do robienia pieniędzy. Ale wciskanie egzoszkieletów i strzelających robotów do trzeciej odsłony Black Ops kiedy gracze chcą powrotu do największego konfliktu ubiegłego wieku? Ja tu widzę niezłe rozminięcie się z oczekiwaniami odbiorców.

No i jeszcze dostęp do bety dla osób, które zrobią zamówienia przedpremierowe. Trochę słabo, Activision.

Niezależnie od platformy, przedpremierowo Call of Duty: Black Ops III kosztuje w USA 59,99 dolara.

Gra pojawi się na półkach sklepowych 6 listopada 2015 roku. Zagramy na PC, PS4 i Xbox One.

grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu