Felietony

Twórca FBShop i Skarpetkowo.pl właśnie dostał 2 miliony złotych na budowanie mobilnego e-commerce

Grzegorz Marczak
Twórca FBShop i Skarpetkowo.pl właśnie dostał 2 miliony złotych na budowanie mobilnego e-commerce
32

W połowie 2009 roku na Antyweb ukazał się wywiad z Virenem Bhandari człowiekiem, który zarabia na życie sprzedając przez internet skarpetki. Potem o Virenie zrobiło się głośno również w mediach. Kolejnym produktem który wdrożył Viren (o którym było również głośno) jest FBShop czyli e-commerce na F...

W połowie 2009 roku na Antyweb ukazał się wywiad z Virenem Bhandari człowiekiem, który zarabia na życie sprzedając przez internet skarpetki. Potem o Virenie zrobiło się głośno również w mediach. Kolejnym produktem który wdrożył Viren (o którym było również głośno) jest FBShop czyli e-commerce na Facebooku. Dzisiaj natomiast "człowiek od skarpetek online " podpisał umowę inwestycyjną na 2 miliony złotych.

Partnerem Virena w biznesie stała się spółka Integer.pl S.A (znana z takich marek inPost czy paczkomaty) razem z którą będą wdrażać usługi związane z mobilnym e-commerce. Więcej szczegółów na razie nie znam (choć chyba można się nieco domyślić) ale Viren obiecał mi, że jak tylko będzie mógł to przekaże mi dokładniejsze informacje.

Poniżej znajdziecie fragment raportu bieżącego jaki opublikował na ten temat Integer

Zarząd Integer.pl S.A. (dalej: Emitent) niniejszym informuje, iż w dniu 7 lipca 2010 roku podpisał z Panem VIREN BHANDARI umowę inwestycyjną w przedmiocie projektu utworzenia podmiotu świadczącego innowacyjną usługę o charakterze mobilnego e-commerce, który umożliwi klientom w łatwy sposób dokonywanie zakupów przez internet. Projekt realizowany będzie za pośrednictwem celowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nabytej przez Emitenta, roboczo nazywanej e – InPost, w której Emitent docelowo obejmie 50 % udziałów w kapitale zakładowym. Spółka ta świadczyć będzie usługi o charakterze e-commerce wykorzystując efekt synergii z usługami mobilnych płatności oraz nowo wdrażanych usług mobilnego operatora komórkowego (MVNO) i innowacyjnych usług pocztowych, w szczególności Paczkomaty 24/7. Podpisanie w/w umowy jest ostatnim elementem konsekwentnie realizowanej strategii, inwestowania w obszar e-commerce.

Łączna wartość umowy wynosi 2.000.000 złotych.

Zobowiązanie główne Emitenta w przedmiocie finansowania projektu uzależnione zostało od spełnienia się warunku zawieszającego w postaci realizacji postanowień biznes planu, którego treść stanowi załącznik do umowy inwestycyjnej.
W umowie inwestycyjnej zawarte zostały postanowienia w przedmiocie zastrzeżenia kary umownej w wysokości 2.500.000 złotych zarówno na rzecz Emitenta jak i Pana VIREN BHANDARI.
Inne warunki umowy inwestycyjnej nie odbiegają od powszechnie stosowanych w tego typu transakcjach.

Ps. Oczywiście duże gratulacje dla Virena - świetny przykład na to, że w Polsce też można.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup