Felietony

Proseed - chyba pierwszy tego typu magazyn dla startupowców (i nie tylko)

Grzegorz Marczak
Proseed - chyba pierwszy tego typu magazyn dla startupowców (i nie tylko)
21

Zespół składający się z ludzi w dużej części związanych z Aulą wydał Proseed czyli magazyn dla przedsiębiorców i startupowców. Pierwszy numer jest już do pobrania na stronie proseedmag.pl. W środku znajdziecie zarówno opisy nowych startupów jak również ciekawe wywiady i komentarze. Mnie osobiście na...

Zespół składający się z ludzi w dużej części związanych z Aulą wydał Proseed czyli magazyn dla przedsiębiorców i startupowców. Pierwszy numer jest już do pobrania na stronie proseedmag.pl. W środku znajdziecie zarówno opisy nowych startupów jak również ciekawe wywiady i komentarze. Mnie osobiście najbardziej w pierwszym numerze podobały się krótkie komentarze min Jana Rychtera oraz bardzo dobry wywiad z szefem Golden Line.

Jeśli chodzi o formę graficzną to dla mnie Proseed prezentuje się bardzo profesjonalnie dzięki dość delikatnym kolorom podkreślającym to co najważniejsze czyli treść oraz dobrym zdjęciom.

Jak na czasopismo przystało jest też wstępniak autorstwa Igora Dzierżanowskiego (to ten pan co Aulę prowadzi) - tytuł wprawdzie sprowadza na ziemię marzycieli o polski Skypie ale wczytując się w treść można się przekonać co autor miał na myśli.

Jeśli zaś chodzi o całość moim zdaniem jak na pierwszy numer jest lepiej niż dobrze. Gdybym miał coś zasugerować to wolałbym mniej "mentorskich tekstów" (lepiej się przyjmuje tego typu treści w postaci prezentacji na Aulia) więcej przykładów z życia wziętych - oczywiście tych pozytywnych, mobilizujących i pokazujących że u nas też można.Pełne "menu" Proseed:

Temat numeru: Admatik.pl
Wywiad z Mariuszem Gralewskim
Wywiad z prezesem Krajowego Funduszu Kapitałowego
Start-upy: Evenea.pl i Lokter.pl
Felietony Jana Rychtera, Jakuba Połcia, Marcina Grodzickiego, Tomka Kolinko i Szymona Grabowskiego
Dział Know How: workshop, prawo, podatki, zarządzanie
Dział Pro Bono: Netcamp, Krakspot, Aula Polska, Olcamp

Ps. Ciekawy jestem waszych opinii na temat Proseed, który tekst wam się najbardziej podobał?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupaula