Felietony

Consumer Reports udowodnił wadę iPhona 4 i wycofał swoją rekomendację dla tego telefonu

Grzegorz Marczak
Consumer Reports udowodnił wadę iPhona 4 i wycofał swoją rekomendację dla tego telefonu
37

Znany serwis dla konsumentów Consumer Reports, przetestował nowy telefon Apple w warunkach laboratoryjnych gdzie przy słabym sygnale GSM testowany był omawiany wszędzie problem z zasięgiem iPhona. Testy udowodniły wadę konstrukcyjną telefonu i fakt, że gubi on zasięg w momencie zakrycia dłonią miejs...

Znany serwis dla konsumentów Consumer Reports, przetestował nowy telefon Apple w warunkach laboratoryjnych gdzie przy słabym sygnale GSM testowany był omawiany wszędzie problem z zasięgiem iPhona. Testy udowodniły wadę konstrukcyjną telefonu i fakt, że gubi on zasięg w momencie zakrycia dłonią miejsca w którym zbiegają się dwie anteny. W czasie testów sprawdzane były również inne modele iPhona jak również sprzęt od innych producentów - żaden sprzęt nie wykazywał takich problemów nawet przy zakrytej dłonią antenie jak iPhone 4.

Jeśli więc ktoś jeszcze miał nadzieję, że softwarowy update rozwiąże problem z zasięgiem (jak sugerowało Apple) to może przestać się łudzić. Apple poniosło moim zdaniem przy okazji tego problemu całkowitą i kompletną PR-ową porażkę pokazując, że nie różnic się absolutnie niczym jeśli chodzi o podejście i szacunek dla klienta od innych firm IT.W internecie dość szeroko komentowane były zarówno wypowiedzi Jobsa, który sugerował że konsumenci źle trzymają telefon jak również instrukcje dla call centre jak radzić sobie z zgłoszeniami problemu z słabym sygnałem. Apple będzie w końcu musiało przyznać się do błędu, który im udowodniono i mam nadzieję, że tym razem zrobi to z klasą, co nie oznacza że nie poniesie konsekwencji związanych z dezinformowaniem konsumentów i próbowaniem zatajenia faktycznego problemu z telefonem (zresztą pierwsze pozwy już się chyba pojawiły).

Consumer Reports wycofał swoją rekomendację dla iPhona 4 po przeprowadzeniu testów zasięgu. Informuje jednocześnie użytkowników, że problem z zewnętrznymi antenami można rozwiązać poprzez naklejenie nie przewodzącej taśmy izolacyjnym w lewym dolnym rogu telefonu.

Może więc Apple dołączy taką taśmę do swojego super telefonu, pytanie tylko czy w pudełku jest miejsce na mały plaster ?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSteve Jobsiphone 4