Startups

Twój głos pozwoli odnaleźć miłość życia

Tomasz Krela
Twój głos pozwoli odnaleźć miłość życia
8

Revealr to najnowsza aplikacja, służąca do poznawania nowych ludzi, co by nie nazwać ją randkową. Tinder opierający dobór partnerów w głównej mierze na podstawie zdjęć i atrakcyjności fizycznej. Revealr postanowił jednak postawić na to, co mamy do powiedzenia oraz w jaki sposób to mówimy. Nie wie...

Revealr to najnowsza aplikacja, służąca do poznawania nowych ludzi, co by nie nazwać ją randkową. Tinder opierający dobór partnerów w głównej mierze na podstawie zdjęć i atrakcyjności fizycznej. Revealr postanowił jednak postawić na to, co mamy do powiedzenia oraz w jaki sposób to mówimy.

Nie wiedzieć czemu, określenie „aplikacja randkowa” stało się w Polsce czymś wstydliwym. Jednak w innych krajach takie określenie ma posiada tak negatywnego odbioru. Niemal wszystkim znany jest Tinder, świecący sukcesy w wielu krajach, o którym w dodatku było głośno przy okazji Igrzysk w Soczi. Jak widać, rynek jest bardzo duży, gdyż co chwilę pojawiają się nowe aplikacje, które zyskują grono użytkowników. Przecież każdy chce być kochanym lub mieć się z kim poprzytulać ;).

Jesteśmy wzrokowcami i nie oszukujmy się, w bardzo dużym stopniu atrakcyjność fizyczna partnera ma duże znaczenie, jeśli nie w doborze stałego partnera, to na pewno w doborze potencjalnych partnerów, czyli osób, które chcemy pozwać i poznajemy. Jakbyśmy się od tego wzbraniali, duża część osób tak działa, nie ma w tym nic złego, bo tak działa nasz mózg. Z czasem, gdy poznamy lepiej daną osobę, inne kwestie zaczynają odgrywać znacznie większą rolę. Wszak uroda przemija i to w jednej chwili.

Właśnie idąc najpewniej tym tropem, brytyjski duet Paul Laight oraz Guy Harrington stworzyli aplikację Revealr. Obecnie jest przeznaczona jedynie na smartfony z systemem iOS. Wystarczy ją zainstalować, zalogować się przy użyciu konta w serwisie Facebook, a następnie nagrać 20 sekundową wypowiedź. Może ona oczywiście dotyczyć naszej osoby, tego kim jesteśmy, co robimy, czym się interesujemy lub kogo i czego szukamy.

Tylko i aż 20 sekund, po których odsłuchaniu zdecydujemy, czy chcemy poznać bliżej daną osobę. Co ważne - dopóki obydwie osoby, znajdujące się w okolicy nie klikną „Yes” przy swoich profilach, zawierających nagrania, do tego czasu nie zobaczą swoich zdjęć. Zanim dojdzie do dopasowania, zdjęcie profilowe będzie zbiorem pikseli, z których trudno rozpoznać daną osobę. Tak samo do tego momentu nie będzie możliwa komunikacja z danym użytkownikiem.

Trzeba oddać twórcom aplikacji, że to ciekawy pomysł. Tym bardziej, że jedną z rzeczy, jaka zwykle zaskakuje przy poznawaniu osoby w internecie, to ich głos. Niezależnie, czy pierwszy raz kogoś usłyszymy przez telefon, Skype’a, czy podczas spotkania na kawie, to właśnie głos pozostaje zwykle ostatnią niewiadomą na temat danej osoby i czasami możemy być miło zaskoczeni lub rozczarowani. Wyobrażenia, które funduje nasz mózg, czasami nijak mają się do rzeczywistości.

Rekapitulując, należy oddać, że Revealr prezentuje coś nowego w tej kategorii aplikacji. Jednak powstaje pytanie, czy ludzie zaczną jej regularnie używać. Jestem niezmiernie ciekawy, co jeszcze można wymyślić w kwestii aplikacji randkowych. W ostatnim czasie to bardzo prężnie rozwijająca się gałąź aplikacji mobilnych.
photo credit: Www.CourtneyCarmody.com/ via photopin cc

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupiPhonerandkiiOSTinder