Zegarki oraz okulary wymienimy w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o elektronikę użytkową, która staje się częścią naszej garderoby. Jednak do tej li...
Zegarki oraz okulary wymienimy w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o elektronikę użytkową, która staje się częścią naszej garderoby. Jednak do tej listy należy bezsprzecznie dopisać inteligentne pierścionki lub sygnety. Ring to kolejny projekt, który w jednej chwili podbił Kickstartera i pokazuje, że w niedalekiej przyszłości to za pomocą gestów będziemy sterować smartfonami.
Ring parujemy z naszym smartfonem poprzez łączność Bluetooth, a następnie wystarczy go nałożyć na palec i zacząć używać. Możliwości, jakie ma dawać ten pierścień, są bardzo szerokie. Po pierwsze można przy jego pomocy sterować różnymi urządzeniami, wchodzącymi w skład inteligentnego domu. Włączanie i wyłączanie światła, telewizora, czy muzyki w pokoju odbywać się może przy pomocy wcześniej zdefiniowanych gestów. Wystarczy dotknąć kciukiem czujnika dotykowego, umieszczonego na powierzchni Ringu, by obudzić go z trybu czuwania, a następnie wykonując ruchy palcem wskazującym, wydać odpowiednie komendy. Gdy skończymy to robić, wystarczy otworzyć wcześniej zaciśnięte pozostałe palce dłoni, by urządzenie znów weszło w tryb czuwania.
Oczywiście na obsłudze elektroniki użytkowej w domu się nie kończy. W taki sam sposób możemy obsługiwać nasz smartfon, wywołując przy pomocy gestów np. aplikację aparatu lub odtwarzacz audio. Twórcy Ringu poszli krok dalej, niż moglibyśmy się spodziewać i do swojego produktu dodali możliwość pisania. Tak, przy pomocy Ring można, rysując w powietrzu litery, wprowadzać litery, wyrazy, cyfry i znaki do naszego smartfona, tableta, Google Glass, czy na ekran aplikacji SmartTV w telewizorze. Zwłaszcza ta funkcja zapowiada się świetnie! Ring to również doskonale narzędzie, przy pomocy którego będzie można w prosty i szybki sposób dokonywać zapłaty za produkty i usługi.
Twórcy Ring udostępniają SDK, dla urządzenia powstał również sklep z aplikacjami, w którym znajdziemy projekty, pozwalające obsługiwać popularne urządzenia, jak i usługi internetowe. Urządzenie będzie sprzedawane w 6 rozmiarach. Jego wbudowany akumulator pozwoli na jednym ładowaniu wykonać około tysiąca gestów. Pierścionek poprzez, wbudowane diody LED oraz wibracje, powiadomi również swojego użytkownika o zdarzeniach, takich jak m.in. nieodebrane połączenia.
Urządzenie współpracuje obecnie już z Androidem, iOS-em oraz w przyszłości z Windows Phone, jak i Ring Hub, czyli urządzeniem, do którego podłączymy „analogowe” urządzenia, by później je kontrolować, kosztuje 165 dolarów. Wysyłka rusza w lipcu tego roku. Bezsprzecznie mamy do czynienia z kolejnym hitem, bo jak inaczej nazwać produkt, który na 31 przed końcem zbiórki na Kickstarterze ma już ponad 420 tysięcy dolarów? Zegarki, okulary i pierścienie do sterowania urządzeniami przy pomocy gestów, to przedmioty pożądane przez internautów.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu