Startups

2,5 miliona złotych dla Sheepla.pl!

Grzegorz Marczak
2,5 miliona złotych dla Sheepla.pl!
9

Tak lubię zaczynać poniedziałki! Fundusz Impera Seed Fund zainwestował w projekt Sheepla 2,5 miliona złotych obejmując 25% udziałów w firmie! Dodatkowo obie strony zostawiły sobie możliwość zwiększenia inwestycji o kolejne 2 miliony złotych. Warto też wspomnieć, że w portfelu tego inwestora jest mi...

Tak lubię zaczynać poniedziałki! Fundusz Impera Seed Fund zainwestował w projekt Sheepla 2,5 miliona złotych obejmując 25% udziałów w firmie! Dodatkowo obie strony zostawiły sobie możliwość zwiększenia inwestycji o kolejne 2 miliony złotych. Warto też wspomnieć, że w portfelu tego inwestora jest między innymi znany czytelnikom Listonic.

Czym jest Sheepla.pl? To aplikacja typu SaaS (ang. Software as a Service) skierowana do sklepów internetowych korzystających z usług różnych firm kurierskich i obsługuje procesy logistyczne niezależnie od nich. Dzięki Sheepla sklep internetowy może usprawnić proces obsługi zamówień również poprzez możliwość zarządzania przesyłkami z różnych kanałów sprzedaży. Proste prawda?

Na pierwszy rzut oka biznes wydaje się być łatwy ale kiedy spojrzymy na to z iloma systemami trzeba było się zintegrować aby móc zaoferować jednolitą usługę to już to wszystko tak prosto nie wygląda. Widać natomiast, że się opłacało a przynajmniej tak sugeruje tak duża jak na nasze warunki inwestycji.

Piotr Stencel, prezes zarządu Sheepla S.A.

Dzięki pozyskanym środkom będziemy mogli wdrożyć nowe usługi w zakresie logistyki w e-commerce tj. SameDay Delivery (którą wdrożymy w ramach współpracy z firmą kurierską X-press Couriers) oraz Sheepfinder (widget do śledzenia przesyłek bezpośrednio ze strony e-sklepu) oraz wiele innych

Pierwszy raz z tym projektem zetknąłem się chyba podczas Startup Fest gdzie prezentowali się jako jeden z stratupów. Dziś to dojrzała 3 letnia firma zatrudniająca 15 osób.

Serdeczne gratulacje dla całego zespołu i inwestora. Impera Seed Fund nie jest może najbardziej aktywnym inwestorem w Polsce ale takie inwestycje na pewno zwrócą na niego uwagę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu