Startups

Polskie Clouto to taki garaż w chmurze dzięki któremu już nikt nigdy o samochodzie nie zapomni

Grzegorz Marczak
66

Powstał serwis Clouto.com, usługa dzięki której już nigdy nie zapomnimy o przeglądzie naszego samochodu, o zapłaceniu za ubezpieczenie czy też o wszystkim innym co związane jest z utrzymaniem auta. Czym jest Clouto? (ang. Cloud-auto) Clouto jest serwisem przeznaczonym dla wszystkich posiadaczy...

Powstał serwis Clouto.com, usługa dzięki której już nigdy nie zapomnimy o przeglądzie naszego samochodu, o zapłaceniu za ubezpieczenie czy też o wszystkim innym co związane jest z utrzymaniem auta.

Czym jest Clouto? (ang. Cloud-auto) Clouto jest serwisem przeznaczonym dla wszystkich posiadaczy samochodów, który przypomni o najważniejszych datach (przegląd techniczny, ubezpieczenie, serwis), umożliwi znalezienie najlepszych punktów usługowych w okolicy, zaoferuje atrakcyjne, lokalne promocje, uporządkuje historię pojazdu i pozwoli Tobie stworzyć spersonalizowaną gazetę moto agregując newsy z największych polskich i światowych serwisów motoryzacyjnych.
W przeciwieństwie do innych rozdrobnionych pod względem oferowanych funkcji serwisów, Clouto oferuje wszystkie usługi w jednym miejscu.

Tak wygląda teoria, choć muszę przyznać że na dziś serwis nie jest daleki od tego opisu choć widzę w nim jeszcze klika elementów do poprawy. Zacznijmy jednak od tego co na dziś mamy w środku.

Na star Clouto oferuje:

  • Darmowe przypomnienia sms/email o terminach przeglądów technicznych, ważności ubezpieczenia i serwisu.
  • Baza punktów usługowych wraz z przyjazną wyszukiwarką i funkcją ocen.
  • Łatwe zarządzenie historią serwisów, napraw i zakupów dla Twojego pojazdu.
  • Agregator newsów z największych polskich i światowych portali motoryzacyjnych umożliwiający utworzenie spersonalizowanej pod kątem wybranych marek i modeli pojazdów Twojej własnej motogazety. 
  • Dla firm : Możliwość tworzenia lub uaktualniania istniejących wizytówek firm w Clouto, dodawania promocji, komentowania otrzymanych od użytkowników ocen.

Główna strona:

Jak to działa w praktyce? Na początku uzupełniamy nasz wirtualny garaż o nasze samochody. Jest to raczej bezbolesne choć trzeba zebrać trochę informacji o naszym samochodzie i wszystko precyzyjnie wpisać. Dodatkowo w profilu auta możemy prowadzić historię pojazdu, zapisywać informacje o wypadkach, awariach czy też o akcesoriach i częściach do kupienia. Jest więc praktycznie wszystko co dotyczy naszego samochodu. Interfejs jest bardzo prosty a uzupełnienia danych nie sprawia najmniejszych problemów.

Nasz garaż:

Siłą i zaletą całego serwisu ma być natomiast katalog usług w którym znajdziemy wszystkie firmy, warsztaty, lakiernie i jakiekolwiek inne przedsiębiorstwa mające coś wspólnego z utrzymaniem czy też konserwacją/naprawą samochodów. Oczywiście każdy punkt jest oznaczony na mapie i każdy punkt możemy oceniać.

W przyszłości natomiast będziemy dostawać również informacje o promocjach związanych z serwisowaniem naszego auta oraz o usługach czy akcesoriach jakich właśnie potrzebujemy. I to jest moim zdaniem bardzo dobry pomysł bo już nie raz zdarzyło mi się przegapić dobrą promocję na przegląd mojego samochodu czy tańszą wymianę opon.

Katalog usług:

Profil samochodu:

Czego mi na dziś brakuje w serwisie? Przede wszystkim kategoryzacji usług oraz możliwości ich filtrowania pod konkretną markę samochodu, mając bowiem Volvo nie interesuje mnie pobliski serwis Opla (no chyba, że specjalizują się też w innych markach). Sama strona główna gdzie w najbardziej eksponowanym miejscu są newsy też jest dla mnie zastanawiająca - to znaczy chyba wolałbym po zalogowaniu widzieć na początku mój samochód i rzeczy do zrobienia które na mnie czekają.

Sam pomysł jest jednak bardzo dobry a usługa potrzebna. Pomimo wielu podobnych ofert tego typu w sieci najbardziej przemawia do mnie fakt łączenia i pokazywania usług samochodowych oraz przyszłe promocje. Oczywiście doceniam też, że zostanę poinformowany o zbliżających się datach przeglądów, ubezpieczania itp (swoją drogą usługi ubezpieczeniowe też można w serwisie oferować). Generalnie na bazie obecnego stanu Clouto można zrobić wiele ciekawych rzeczy i z tego co wiem takie też są plany autorów:

W najbliższych miesiącach planujemy rozbudowę funkcjonalności serwisu o elementy social oraz integracje z zewnętrznymi serwisami oferującymi produkty (części) i usługi (ubezpieczenia) dla posiadaczy samochodów. Kolejne miesiące to również plany szybkiej ekspansji serwisu na rynki europejskie a docelowo również na rynek USA.

Założycielami Clouto są Michał Karski (współwłaściciel, członek zarządu ACTION Centrum Edukacyjne), Michał Górecki (bloger, trener, współwłaściciel koszulkowo.com), Konrad Kaźmierski (doświadczony programista), Marcin Kaliński (designer, Marketing Manager w ACTION Centrum Edukacyjne).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot