Świat

Twitterowi do 175 milionów użytkowników, brakuje 119 milionów aktywnych

Gniewomir Świechowski
Twitterowi do 175 milionów użytkowników, brakuje 119 milionów aktywnych
16

Na bazie danych zdobytych za pośrednictwem API Twittera udało się z grubsza oszacować ilość "martwych kont" i skonfrontować te dane z oficjalną liczbą 175 milionów zarejestrowanych użytkowników. Według Buissnes Insidera na Twitterze jest około 56 milionów kont podążających za więcej niż ośmioma inny...

Na bazie danych zdobytych za pośrednictwem API Twittera udało się z grubsza oszacować ilość "martwych kont" i skonfrontować te dane z oficjalną liczbą 175 milionów zarejestrowanych użytkowników. Według Buissnes Insidera na Twitterze jest około 56 milionów kont podążających za więcej niż ośmioma innymi, a ledwo 12 milionów śledzących 64 i więcej kont. Wyraźnie pokazuje to różnicę miedzy zarejestrowanym, a aktywnym użytkownikiem, którymi Twitter nigdy się nie pochwalił.

Mimo tych skromnych statystyk wciąż znajduje się na nagłówkach i ustach blogerów. Powód jest najprawdopodobniej jeden: Google wciąż nie potrafi sobie poradzić z wyszukiwaniem w czasie rzeczywistym, a nawet solidnym sortowaniem wyników chronologicznie, więc media korzystają z Twittera, który - jeśli działa - spełnia rolę wyszukiwarki w której boty indeksujące zastępują użytkownicy.

Twitter jest przereklamowany, ze względu na powszechną i błędną opinię, że jest jednym z największych social mediowych serwisów w sieci. Podczas, gdy jego jedyna prawdziwa tkwi w szybkości indeksowania danych. W praktyce, to bardziej socialna wyszukiwarka niż serwis mikroblogowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittersocial search