Świat

Przetestuj aplikację zanim ją zainstalujesz. Ubuntu 11.04 rozpoczyna rewolucję

Gniewomir Świechowski
Przetestuj aplikację zanim ją zainstalujesz. Ubuntu 11.04 rozpoczyna rewolucję
15

Szczerze współczuję użytkownikom Windowsa niespójnego modelu instalacji i usuwania oprogramowania, będąc szczerze zachwycony wygodą Ubuntu Software Center. Jednocześnie, zazdroszczę bogactwa oprogramowania, bo twierdzącym, że Open Office i Gimp są równorzędnymi konkurentami dla Microsoft Office i Ph...

Szczerze współczuję użytkownikom Windowsa niespójnego modelu instalacji i usuwania oprogramowania, będąc szczerze zachwycony wygodą Ubuntu Software Center. Jednocześnie, zazdroszczę bogactwa oprogramowania, bo twierdzącym, że Open Office i Gimp są równorzędnymi konkurentami dla Microsoft Office i Photoshopa najczęściej wystarczyłby Notepad i Paint. Model wybrany przez Ubuntu z dodatkiem sporej bazy sensownych aplikacji powieliło ostatnio Apple, tworząc własny AppStore dla Maca i odniosło wielki sukces. Teraz, Ubuntu znów wysuwa się na prowadzenie w walce o ułatwienie życia użytkownikom.

Zobacz wideo

Wraz z rewolucyjnym (ze względu na nowy interfejs graficzny Unity) Ubuntu 11.04 może się pojawić również interesująca funkcja w Software Center. Możliwość przetestowania aplikacji zanim ją zainstalujemy, a nie już po fakcie. Aplikacje są uruchamiane na zewnętrznym serwerze i nie dla wszystkich ta funkcja jest aktywna.

Co prawda, akurat użytkownicy Linuksa nieczęsto muszą uważać na śmieci zostawiane przez aplikacje, ale to bardzo dobry kierunek w którym powinni podążyć również inni gracze. Z moich doświadczeń wynika, że nawet perfekcyjnie skonfigurowany Mac lub komputer z Windowsem po paru miesiącach instalowania i testowania aplikacji zwalnia i się zatyka. Tak więc komu pierwszemu uda się skopiować pomysł chłopaków z Canonical?

ps. Konieczny dla testujących 11.04 pakiet, jeśli chcą zobaczyć nową funkcję na własne oczy: x

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ubuntu