Felietony

Wyniki wojny tabletów na Antyweb

Grzegorz Marczak
Wyniki wojny tabletów na Antyweb
19

Myślę, że po zebraniu blisko 3,5 tysiąca głosów można powoli podsumować ankietę na temat tabletów. Przypomnę, że pytałem o to jaki tablet planujecie kupić, w odpowiedziach można było wskazać tablet z systemem Android, iPad 2, iPad, inny lub żaden. Najwięcej głosów zebrała własnie ta ostatnia odpow...


Myślę, że po zebraniu blisko 3,5 tysiąca głosów można powoli podsumować ankietę na temat tabletów. Przypomnę, że pytałem o to jaki tablet planujecie kupić, w odpowiedziach można było wskazać tablet z systemem Android, iPad 2, iPad, inny lub żaden. Najwięcej głosów zebrała własnie ta ostatnia odpowiedź, ponieważ aż 39% z was twierdzi, że nie potrzebuje tabletu - co jest moim zdaniem głosem rozsądku w okresie euforii związanej z tego typu sprzętem.

Jeśli natomiast chodzi o pojedynek Apple vs Google to tutaj walka był bardzo wyrównana. W potyczce bezpośredniej iPad 2 vs tablety z Androidem wygrywa Google (26,72%). Gdyby jednak dodać fakt, że niektórzy wskazali dobry ekonomicznie zakup iPada (pierwszego) to sumując ten wynik z iPad 2 wygrywa Apple mając w sumie ponad 30% głosów).

Widać jednak, że praktycznie wasze preferencje co do Apple vs reszta świata rozkładają się mniej więcej po równo. Ciekawy tylko jestem ile z tych osób co głosowały na tablet z Androidem ma po prostu niechęć do produktów Apple, a ile tak naprawdę chce wybrać sprzęt z systemem Google.

W każdym razie wyniki dość ciekawe, osobiście spodziewałem się jednak znacznej przewagi Apple nad konkurentami. Obstawiam natomiast, że osoby głosujące na tablet z Androidem liczą na to, że będzie to (w przyszłości) tańszy sprzęt niż kategoria cenowa iPada.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAppleAndroidTabletyiOS