Felietony

Twitter w liczbach - 70 milionów wiadomości dziennie, 70 tysięcy wywołań API na sekundę!

Grzegorz Marczak
Twitter w liczbach - 70 milionów wiadomości dziennie, 70 tysięcy wywołań API na sekundę!
6

Na blogu Raffiego Krikoriana z Twittera pojawiła się ciekawa prezentacja (wklejka poniżej) pokazująca Twittera z perspektywy ilości wiadomości i ruchu jaki serwis generuje. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie. Twitter według prezentacji otrzymuje 70 milionów wiadomości dziennie czyli 800 na...

Na blogu Raffiego Krikoriana z Twittera pojawiła się ciekawa prezentacja (wklejka poniżej) pokazująca Twittera z perspektywy ilości wiadomości i ruchu jaki serwis generuje. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie. Twitter według prezentacji otrzymuje 70 milionów wiadomości dziennie czyli 800 na sekundę. Co się z kolei przekłada na 9MB nowych danych na minutę czyli przyrasta 12 GB danych dziennie. Jeśli zaś chodzi o całkowity transfer danych to według prezentacji jest on na poziomie 8TB dziennie co daje 80MB na sekundę. API na bazie którego powstało tysiące aplikacji wywoływane jest 70 tysięcy razy na sekundę! I to wszystko za sprawą 150 milionów użytkowników.

 

 

Ciekawy jestem jak w porównaniu do Twittera wypada Facebook (nie przypominam sobie czy były gdzieś podawane ostatnio tego typu informacje odnośnie FB)?

Dowiedz się więcej: Twitter API

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermikroblogi