Świat

Twitter pozyskał 20 milionów dolarów.

Grzegorz Marczak
Twitter pozyskał 20 milionów dolarów.
6

Twitter podobno właśnie kończy kolejną rundę finansowania w której pozyskał 15 milionów dolarów od Spark Capital (dotychczasowo firma inwestowała min. w takie serwisy jak Veoh, Kickapps itp.). Union Square Ventures - dotychczasowy inwestor Twitter podobno też coś dołożył i w sumie serwis zebrał...

Twitter podobno właśnie kończy kolejną rundę finansowania w której pozyskał 15 milionów dolarów od Spark Capital (dotychczasowo firma inwestowała min. w takie serwisy jak Veoh, Kickapps itp.).

Union Square Ventures - dotychczasowy inwestor Twitter podobno też coś dołożył i w sumie serwis zebrał 20 milionów dolarów co powoduje, że jego wycena sięgnęła 100 milionów dolarów!.

W międzyczasie Twitter przeżywa potężny kryzys który objawia się niedostępnością serwisu i ograniczaniem jego funkcjonalności. Dobrym krokiem autorów serwisu była poprawa komunikacji z użytkownikami którzy nareszcie mogą dowiedzieć się co dolega serwisowi i jaki jest status napraw.

Twitter przeżył również ostatnio pojedynek na słowa z znanym blogerem Robertem Scoble, który opacznie zrozumiał wpis na blogu tego serwisu. Scoble zinterpretował wyjaśnienia autorów twittera (na temat wydajności) opacznie myśląc, że oskarżają oni swoich najlepszych i najpopularniejszych użytkowników o problemy jakie mają. Twitter szybko jednak rozwiązał problem zapraszając przewrażliwionego Scoble do siebie i wyjaśniając całą sytuację.

Z informacji jakie uzyskał podczas rozmowy Scoble wynika, że głównym problemem Twittera jest architektura i nie pomoże tutaj dostawianie kolejnych serwerów - mam nadzieję, że za 20 milionów dolarów uda się coś z tym zrobić? (na przykład napisać serwis od nowa ?).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu