Świat

Twitter będzie informował o przerwach w działaniu dzięki konkurencji!

Grzegorz Marczak
Twitter będzie informował o przerwach w działaniu dzięki konkurencji!
12

Kiedy twitter nie działał (właściwie tutaj można by używać ciągle czasu teraźniejszego) nikt nie wiedział co się dzieje bo blog na którym były informacje o problemach też nie działał (był na tej samej maszynie). Ponieważ użytkownicy domagali się informacji na bieżąco o tym co się dzieje z ich ulub...


Kiedy twitter nie działał (właściwie tutaj można by używać ciągle czasu teraźniejszego) nikt nie wiedział co się dzieje bo blog na którym były informacje o problemach też nie działał (był na tej samej maszynie). Ponieważ użytkownicy domagali się informacji na bieżąco o tym co się dzieje z ich ulubionym serwisem dlatego twitter uruchomił specjalny serwis o nazwie Twitter Status blog.

Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten serwis działa na bazie konkurencyjnej platformy mikroblogowej tumblr.com.

Niedawno na blogu Silicon Alley insider ktoś podsumował co ostatnio było przyczynami awarii serwisu (chyba łatwiej było by napisać co ostatnio działało) :

  • too many connections
  • errant API project eating too many Jabber resources
  • past, present, and future architecture challengesv
  • something occurring in between various databases, caches, web servers, daemons
  • routine database update
  • caching services required unscheduled restart

Mam nadzieję, że twitter szybko pozyska fundusze i będzie potrafił je wykorzystać bo taka sytuacja kompromituje ten serwis (już i tak krążą o nim ciekawe dowcipy i niewybredne żarty).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu