Social Media

Twitter oficjalne zmienia regulamin. Aplikacji firm trzecich nie będzie

Kamil Świtalski
Twitter oficjalne zmienia regulamin. Aplikacji firm trzecich nie będzie
6

Jeżeli mieliście nadzieję że niedziałające aplikacje Twittera to tylko chwilowe problemy, to nie mam dla was dobrych wieści.

Historia blokowania aplikacji firm trzecich przez Twittera nabiera rozpędu. I jeżeli mieliście nadzieje że to tylko tymczasowa wpadka, to... nic z tych rzeczy. Zablokowane aplikacje już nie wrócą. A w świetle tego, że te oficjalne są jednymi z najgorszych jakie można wybrać — nie są to dobre wieści...

Nowy regulamin Twittera. Aplikacje firm trzecich właściwie przestają istnieć?

Kilka dni temu wiele znanych i lubianych aplikacji do obsługi Twittera najzwyczajniej w świecie przestało działać. Jako że firma nie wydała wówczas żadnego oficjalnego oświadczenia - wielu użytkowników poczuło się... zdezorientowanych w temacie. Nie było jasne czy to chwilowa awaria, czy zmiany w polityce serwisu. Teraz wszystko stało się jasne. Po ostatniej zmianie w regulaminie wiemy już, że nie było w tym żadnego przypadku — i znalazły się tam zapisy związane z... zakazem wykorzystywania twitterowego API do tworzenia lub podejmowania prób tworzenia substytutów lub podobnych usług lub produktów do Aplikacji Twittera.

Biorąc pod uwagę jak ważna i duża to była scena, a także fakt, że wiele aplikacji firm trzecich było jedynymi które faktycznie nadawały się do użytku i przez lata kształtowały całe doświadczenie związane z Twitterem — decyzja ta wydaje się... delikatnie mówiąc: dyskusyjna i niezrozumiała. Po latach nadeszły jednak nowe rządy i nowe rozdanie. Fani mogą być źli i rozczarowani, podobnie jak twórcy którzy przez kilkanaście nawet lat rozwijali swoje projekty. Ale dzięki temu twórcy platformy zyskają więcej kontroli nad całokształtem - i będą mogli łatwiej obrać ścieżkę, która przyniesie im zyski. A przecież ostatecznie o to właśnie chodzi, prawda?

Grafika: Depositphotos.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news