E-commerce

Twisto debiutuje w Polsce - nowy system kupowania w sieci, zupełnie jak w sklepie stacjonarnym

Grzegorz Ułan
Twisto debiutuje w Polsce - nowy system kupowania w sieci, zupełnie jak w sklepie stacjonarnym
24

W tym tygodniu debiutuje w Polsce czeski fintech Twisto, który proponuje sklepom internetowym w Polsce swoje rozwiązanie płatności w sieci i ich klientom do kupowania towarów w internecie.

Na czym ono polega? Tak w dużym skrócie to system odroczonej płatności, który nazywają "kup teraz, zapłać później". Sklepy, które zdecydują się na współpracę w swojej bramce do płatności umieszczają moduł Twisto, obok innych form, takich jak BLIK, przelew czy karta płatnicza.

Twisto płaci za Twoje zakupy i pozwala Ci sprawdzić je zanim faktycznie zdecydujesz czy produkt Ci się podoba. Nasze płatności pomogą Ci też zapłacić za Twoje zakupy jeżeli chwilowo zabraknie Ci na nie środków. Na podstawie informacji, które pozostawiasz w sklepie robiąc swoje zakupy nasze algorytmy weryfikują Twoją wiarygodność i przyznają Ci pewien limit, do którego Twisto może zapłacić za Twoje zakupy. Za ten proces odpowiada nowoczesny silnik "NIKITA", wykorzystujący technologię Big Data.

Klienci, który zdecydują się skorzystać z płatności Twisto mają 21 dni na płatność za dokonane zakupy. Więc mogą poczekać na dostarczenie towaru, przymierzyć, sprawdzić i zapłacić lub zwrócić towar bez konieczności ubiegania się o zwrot pieniędzy od sklepu czy uruchamiać procedury chargeback, jeśli towar nie spełnia ich oczekiwań.

Jeśli wszystko jest w porządku płacą za otrzymany towar bez dodatkowych kosztów, te pojawiają się dopiero po 21 dniach. I tak, w 22 dniu musimy liczyć się z dodatkowym kosztem 10 zł, który rośnie o kolejne 10 zł, co 5 dni, tak, że w 41 dniu mamy już do zapłaty 50 zł, a kolejny dzień zwiększa kwotę zadłużenia o 10% wartości zakupu, tytułem kosztów windykacyjnych.

Dyrektor Twisto w Polsce Krzysztof Blinowski:

Twisto to nie zwykła metoda płatności, ale optymalizacja procesów zakupowych przez płynną płatność. Pozycjonujemy się jako nowy sposób kupowania, a nie metoda płatności. Porównujemy się do zakupu stacjonarnego, gdzie można towar obejrzeć, przymierzyć. Twisto to usługa umożliwiająca zweryfikowanie towaru przed płatnością.

To po stronie klientów, a po stronie sprzedawców niewiele się zmienia. Po zaakceptowaniu płatności klienta przez Twisto, sklep już następnego dnia dostaje przelew za zamówienie, a ryzyko ściągnięcia jego kosztów od klienta bierze na siebie Twisto.

Nie sposób wspomnieć tu o innym sposobie odroczonych płatności w sklepach internetowych PayU Płacę później, usługa ta oferuje nawet 30 dni na spłatę, ale skorzystanie z niej wiąże się, oprócz analizy danych behawioralnych, z analizą na podstawie dotychczasowych danych transakcyjnych użytkownika PayU, niezbędnej do oceny ryzyka i zdolności kredytowej.

Płatności Twisto na początku pomogą Ci zapłacić za twoje zakupy na kwotę od kilkunastu do kilkuset złotych. Jeśli będziesz spłacał/a należności wobec Twisto na czas Twoja wiarygodność wzrośnie, a nasze algorytmy będą podnosić limit transakcji, które będziesz mógł/mogła realizować poprzez Twisto.

W Twisto nie jest to konieczne, ich algorytmy analizują dane, które klienci już zostawiają w sklepach internetowych, a poza tym początkowo badają klientów, oferując zakupy na mniejsze kwoty, podnosząc je z czasem, gdy realizują zobowiązania w terminie.

Źródło: Business Insider Polska.

Photo: AntonSofiychenko/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu