Polska

Nowa umowa Allegro z Pocztą Polską - przedsiębiorcy zyskają największą sieć punktów odbioru dla swoich klientów

Grzegorz Ułan
Nowa umowa Allegro z Pocztą Polską - przedsiębiorcy zyskają największą sieć punktów odbioru dla swoich klientów
24

Według nowej umowy ramowej zawartej właśnie pomiędzy Allegro a Pocztą Polską, przedsiębiorcy sprzedający na platformie Allegro zyskają dostęp do największej sieci punktów odbioru Poczty Polskiej w liczbie blisko 8 tysięcy, które obejmują placówki PP, saloniki i kioski RUCHu, stacje PKN Orlen oraz sklepy Żabka i Freshmarket.

Rozszerzenie oferty punktów odbioru o miejsca poza placówkami Poczty Polskiej pozwala klientom dokonującym zakupów w sieci na odbiór swojej przesyłki w dowolnym czasie i miejscu. Dla przykładu, większość stacji paliw Orlenu otwartych jest całą dobę, a sklepy Żabka czy Freshmarket pomiędzy 6:00 a 23:00, więc dość znacząco zwiększa się zakres godzinowy.

Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu w Poczcie Polskiej:

Kiedy wprowadzaliśmy na rynek usługę odbioru w punkcie, ta forma dostawy zamówień internetowych dopiero raczkowała. Dzisiaj jesteśmy liderem tego obszaru w Polsce. Poczta Polska dysponuje największą siecią punktów odbioru, w jej skład wchodzą największe marki detaliczne w kraju. Obserwujemy kilkudziesięcioprocentowe wzrosty wolumenów i wzrost udziału tej formy dostawy w całym wolumenie KEP Poczty Polskiej.

Dodatkowe korzyści dla sprzedawców na Allegro to między innymi możliwość zaoferowania klientom wysyłki towarów do punktów, z których będą je mogli odebrać w przeciągu 7 dni oraz atrakcyjna cena wysyłki do 30 kg - 6,50 zł netto (8 zł brutto), którą ciężko byłoby wynegocjować małym czy średnim sprzedawcom w pojedynkę. Do tego śledzenie paczki czy powiadomienia SMS o pojawieniu się paczki w punkcie odbioru.

Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu:

Dostawy do punktów odbioru są tańsze średnio od 25% do 40% w porównaniu do przesyłek kurierskich „do drzwi”.  Blisko 45% ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. W porównaniu do ubiegłego roku, pierwsze miesiące 2018 roku pokazały wzrost udziału liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80%. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie.

Z oferty Poczty Polskiej sprzedawcy na Allegro będą mogli korzystać jeszcze w tym miesiącu po pełnym wdrożeniu usług przez Allegro na swojej platformie. W dalszej przyszłości planowane jest wdrożenie usługi dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu