VOD

Nowe TVP VOD to tania subskrypcja i sporo seriali. Ale czy warto płacić?

Konrad Kozłowski
9

TVP VOD oferuje nowe pakiety, a w ofercie znajdziemy sporo filmów i seriali. Czy za TVP VOD trzeba płacić? Jakie pakiety są dostępne? Co obejrzymy na TVP VOD? Podpowiadamy.

Czy TVP VOD jest za darmo?

Po odświeżeniu modelu i oferty TVP VOD serwis Telewizji Polskiej jest darmowy tylko dla opłacających abonament RTV.  Pozostali widzowie muszą liczyć się z obecnością reklam przy niektórych tytułach lub będą zmuszeni do uiszczenia comiesięcznej opłaty. Obecnie oferowane są cztery pakiety, które pozwalają wykupić abonament na okres: 30 dni, 90 dni, 180 dni lub 365 dni. Oczywiście im dłuższy okres subskrypcji, tym bardziej opłacalny jest zakup, ale podstawowy pakiet kosztuje zaledwie 9,99 zł. Cennik prezentuje się następująco:

  • 30 dni - 9,99 zł
  • 90 dni - 14,99 zł
  • 180 - 24,99 zł
  • 365 dni - 44,99 zł

W cenie całego roku wykupimy więc miesiąc usługi na innych platformach, choć oczywiście oferta jest zupełnie różna, podobnie jak jakość materiałów. TVP VOD dopiero zaczyna oferować materiał w 4K (jak na razie tylko jeden serial "Erynie"), a w katalogu nie ma żadnych transmisji live z wydarzeń sportowych, co oferują inni. Biblioteka to jednak nieco więcej, niż tylko produkcje archiwalne TVP oraz najnowsze seriale i filmy, bo część produkcji trafia tam także dzięki współpracy z BBC.

Jak mogę zapłacić za TVP VOD?

Serwis oferuje kilka metod płatności, w tym za pomocą strony Przelewy24, gdzie można użyć metody płatności szybkich przelewów. Dostępne są też płatności za pomocą BLIKA, kart płatniczych, płatności mobilnych (Apple Pay oraz Google Pay), a także portfeli elektronicznych obsługujących bezpieczne płatności dla TVP.

TVP VOD - gdzie oglądać?

TVP VOD jest dostępne online w przeglądarce na stronie vod.tvp.pl. Z serwisu można korzystać będąc niezalogowanym, ale wtedy nie wszystkie materiały będą dostępne do obejrzenia. Serwis działa oczywiście na komputerach z Windowsem i macOS oraz na Linuksie. Aplikacje mobilne przygotowano dla Androida oraz iOS-a. Dla smart TV aplikacje można pobrać na telewizorach z systemami Tizen, webOS oraz tvOS (Apple TV). Na smartfonach wspiera AirPlay oraz Chromecast.

W przypadku komputera minimalne wymagania prezentują się następująco: Google Chrome w wersji 72 lub nowszej, Mozilla Firefox w wersji 60 lub nowszej, Microsoft Edge w wersji 88.0.705.50 lub nowszej, Opera w wersji 63 lub nowszej lub Apple Safari w wersji 10 lub nowszej oraz system operacyjny w wersji co najmniej Windows 7. Na urządzeniach mobilnych wymagane są minimalnie iOS 13.0 lub Android 8.0. Na smart TV wymagane są Android TV w wersji 6.0 lub nowszej, Tizen w wersji 4.0 lub nowszej lub webOS w wersji 4.0.4 lub nowszej (źródło).

Jak oglądać TVP VOD za granicą?

Materiały ze strefy ABO są dostępne do obejrzenia w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej, ale niezbędna jest weryfikacja użytkownika, która odbywa się na podstawie numeru abonenta. Jak zaznacza TVP VOD: Weryfikacja jest możliwa jedynie dla zalogowanych użytkowników.

TVP VOD - co można obejrzeć?

Na ofertę składają się archiwalne tytuły TVP, nowe produkcje Telewizji Polskiej, a także nabyte na licencji seriale i filmy innych twórców i nadawców. Wśród klasycznych seriali znajdują się oczywiście takie produkcje, jak "Janosik", "07 zgłoś się", "Alternatywy 4" czy "40-latek", a także nieco nowsze pokroju "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Gliny", "Pitbulla", "Ekstradycji", "Oficera" czy "Czasu Honoru". Z najnowszych seriali dostępne są oczywiście "Ranczo", "Rodzinka.pl", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Wojenne dziewczyny", "Dziewczyny ze Lwowa" oraz inne nowości. Jakie seriale na TVP VOD warto obejrzeć?

Jeżeli chodzi o produkcje na licencji, to dzięki współpracy z BBC i nie tylko, w ofercie TVP VOD znalazły się takie tytuły, jak "Klan Kennedych", "Zapiski młodego lekarza", "Uczciwa kobieta", "Nędznicy", "Stłamszeni". W katalogu są też: "Us", "Wakefield", "Pure", "Miasteczko", "ABC Morderstwa", "Gomorra", "Genialna przyjaciółka" i wiele innych. Które z nich polecamy?

Z filmów oferta VOD może pochwalić się m. in. "Parasite", "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem", "Jack Strong", "Ostatnia rodzina", "Babyteeth", "Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Green Book", "Jestem mordercą", "Córka trenera", "Hazardzista", "Przedszkolanka", "Żelazna dama".

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu