Ciekawe strony

TVP Parlament już w sieci

Paweł Grzegorz Iwaniuk
TVP Parlament już w sieci
21

Telewizja Polska w ostatnim czasie dość intensywnie pracuje nad projektami tematycznymi. Z perspektywy Antyweb najciekawsza wydaje się jednak nowo uruchomiona stacja TVP Parlament. Nie wynika to bynajmniej z jej politycznego charakteru, a z faktu obecności stacji wyłącznie w internecie. Jako entuzja...

Telewizja Polska w ostatnim czasie dość intensywnie pracuje nad projektami tematycznymi. Z perspektywy Antyweb najciekawsza wydaje się jednak nowo uruchomiona stacja TVP Parlament. Nie wynika to bynajmniej z jej politycznego charakteru, a z faktu obecności stacji wyłącznie w internecie. Jako entuzjasta naziemnej telewizji cyfrowej ciesze się, że TVP nie pchnęło tego projektu w eter. Z kolei, jako miłośnik telewizji internetowej, ciesze się, że TVP Parlament nadaje w sieci, bo tylko tam, projekt tego typu ma sens, dzięki usługom typu VoD oraz niższym kosztom realizacji.

TVP Parlament jest pierwszą w pełni internetową stacją Telewizji Polskiej. Jak wskazuje jej nazwa, stacja poświęcona jest działalności sejmu i senatu. W zamyśle twórców, serwis umożliwi dostęp do transmisji z posiedzeń obu izb oraz różnych komisji poselskich. Ponad to, dostępne mają być również nagrania z wydarzeń.

Choć działalność parlamentu jakoś specjalnie mnie nie interesuje to wykonanie serwisu oceniam pozytywnie. Całość jest dość schludna i przejrzysta. Ciesze się, że ktoś pomyślał o kalendarzu transmisji, w którym możemy szybko określić kiedy odbędzie się interesujące nas wydarzenie.

Parlamentarna telewizja współpracuje również z euro parlamentem, z którego transmisje są dostępne w serwisie. Zauważyłem jednak, że na razie nie działa funkcja wyboru ścieżki dźwiękowej tłumaczenia, ale podejrzewam, że to chwilowy problem.

Cieszy mnie, że TVP uruchomiło opisany powyżej serwis. Mam jednak nadzieję, że na tym się nie skończy i pozostałe stacje Telewizji Polskiej ulegną usieciowieniu. Przynajmniej częściowemu.

Więcej na: www.tvpparlament.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu