Ciekawe strony

6 milionów pobrań w kilkanaście godzin. Ekspansja Firefoxa 4 w czasie rzeczywistym!

Gniewomir Świechowski
6 milionów pobrań w kilkanaście godzin. Ekspansja Firefoxa 4 w czasie rzeczywistym!
18

Niezależnie od tego co sądzicie o wcześniejszych wersjach Firefoxa, jednego Mozilli nie sposób odmówić - umiejętności zaprezentowania kolejnych wersji w interesujący sposób. Składają się na to działania PR, ale do wyobraźni znacznie bardziej przemawiają pomysły takie jak glow.mozilla.com.  Jest t...

Niezależnie od tego co sądzicie o wcześniejszych wersjach Firefoxa, jednego Mozilli nie sposób odmówić - umiejętności zaprezentowania kolejnych wersji w interesujący sposób. Składają się na to działania PR, ale do wyobraźni znacznie bardziej przemawiają pomysły takie jak glow.mozilla.com

Jest to mapa pokazująca w czasie rzeczywistym, gdzie użytkownicy decydują się pobrać nowego liska. Za każdym razem, gdy ktoś klika "pobierz" na stronie Mozilli, za pomocą adresu IP ustalana jest jego przybliżona lokalizacja, a następnie po koniecznej obróbce zebranych danych wyświetlana na mapie.

Takie wodotryski, to tylko kolejny dowód na zaostrzającą się coraz bardziej konkurencję na rynku przeglądarek. Dotychczas nowa technologia wypierała po prostu starą -jeśli pominiemy trupa IE6 wciąż straszącego w szafie. Teraz gdy Opera, Firefox, IE9 i Chrome stają się równorzędnymi przeciwnikami o bardzo podobnych możliwościach oraz rośnie liczba świadomych użytkowników sieci, którzy nie utożsamiają IE z internetem reguły zabawy się zmieniają.

Przeglądarki nie mogą inwestować już tylko w dewelopment kolejnych funkcji, ponieważ z punku widzenia użytkownika różnice w prędkości i interfejsie stają się pomijalne. Kolejne rekordy prędkości w testach SunSpider nie przekładają się już tak wyraźnie na wygodę użytkowania, a interfejsy są wyraźnie inspirowane Google Chrome upodabniają przeglądarki do siebie. Czas, aby ustalić która z przeglądarek jest bardziej "Cool". Jak sądzicie, kto zostanie nowym Apple?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu