Ciekawe strony

DOJ - ostateczna odpowiedź na pytanie: Strona zdechła, czy to mi się psuje internet?

Gniewomir Świechowski
DOJ - ostateczna odpowiedź na pytanie: Strona zdechła, czy to mi się psuje internet?
51

Pracując dla różnych serwisów przez ostatnie lata, za każdym razem nadchodził moment(czasem tych momentów było więcej), w którym trzeba było zadać sobie pytanie: Czy mam problemy z siecią? Z komputerem? Czy też trzeci raz w tygodniu, witryna padła pod obciążeniem, albo dostawca hostingu coś spaprał?...

Pracując dla różnych serwisów przez ostatnie lata, za każdym razem nadchodził moment(czasem tych momentów było więcej), w którym trzeba było zadać sobie pytanie: Czy mam problemy z siecią? Z komputerem? Czy też trzeci raz w tygodniu, witryna padła pod obciążeniem, albo dostawca hostingu coś spaprał? Często kończyło się to, pytaniem via komunikator czy telefon: "A tobie działa?". doj.me rozwiązuje ten problem.

Down or Just Me? to banalnie proste narzędzie, które sprawdza, czy dana strona jest online. Nie znalazłem technicznych detali, ale zdaje się spełniać swoje zadanie, informując, czy gdy spojrzeć "z innej perspektywy" witryna działa. Nie jest to startup roku, ale w zakładkach mam specjalny folder na takie proste - acz ułatwiające życie - zabawki.

Z innych polecam:

  • KuKuKlok - budzik
  • Voxli - konferencja głosowa, bez dodatkowego softu dla uczestników
  • EmailTheWeb - wysyłanie mailem całych stron internetowych (polecam do archiwizacji wpadek portali informacyjnych ;)
  • 10 Minute Mail - tymczasowe maile do rejestracji na "śmieciowych stronach"

Jeśli znacie więcej podobnych narzędzi, wrzućcie linki i trzy zdania na ich temat w komentarze. Zbiorę je w niezbędnik internauty. :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu