3

TVN inwestuje w aplikację Everytap i przejmuje 40 proc. udziałów [prasówka]

Gdański startup Everytap otrzymał dofinansowanie od funduszu TVN Ventures. W wyniku inwestycji spółka wejdzie w posiadanie 40 proc. udziałów w aplikacji. Jej twórcy otrzymają natomiast nowe możliwości rozwoju TVN i Everytap TVN Ventures tym samym wchodzi w posiadanie udziałów, które wcześniej należały do funduszu inwestycyjnego Black Pearls. Pozostałe 60 proc. w dalszym ciągu pozostaje w rękach […]

Gdański startup Everytap otrzymał dofinansowanie od funduszu TVN Ventures. W wyniku inwestycji spółka wejdzie w posiadanie 40 proc. udziałów w aplikacji. Jej twórcy otrzymają natomiast nowe możliwości rozwoju

TVN i Everytap

everytap-ios-mercado

TVN Ventures tym samym wchodzi w posiadanie udziałów, które wcześniej należały do funduszu inwestycyjnego Black Pearls. Pozostałe 60 proc. w dalszym ciągu pozostaje w rękach autorów Everytap. Gdański startup jest połączeniem aplikacji mobilnej z technologią beaconów. AntyApps pisał o Everytap następująco:

Everytap jest aplikacją, której działanie oparto o technologię Beaconów. Ten sposób bezprzewodowej wymiany danych umożliwia odbieranie bonusów w postaci punktów, które następnie można wymieniać na prawdziwe nagrody. Everytap działa już na terenie Trójmiasta oraz Warszawy.

Celem Everytap jest budowanie mocniejszych relacji między konsumentami a firmami. Dzięki dostępnej na Androida i iOS aplikacji mobilnej możliwe jest realizowanie programu lojalnościowego, a także komunikacja z klientem. Serwis powstał w 2014 roku.

Micromax Yu5050

Capture1

W czasie gdy wielkie firmy prezentują potężne i drogie flagowce, daleko na wschodzie urządzenia z topowymi podzespołami biją rekordy cenowe. Tak tanio urządzenia ze Snapdragonem 810 jeszcze nie wyceniła żadna firma. Indyjski Micromax pokazuje w ten sposób drzemiący potencjał. Za model YU5050 z 5,2-calowym ekranem Full HD, procesorem Qualcomm Snapdragon 810 i 4 GB RAM zapłacimy zaledwie 315 dolarów

LG Nexus na zdjęciach

lg-nexus-5-2015-640x360

Mamy kolejne przecieki na temat nadchodzących Nexusów. W sieci pojawiły się zdjęcia smartfona od LG. Od jakiegoś czasu znamy już również jego specyfikację (5,2-calowy ekran QuadHD, Snapdragon 808, 3 GB RAM, aparat 13 Mpix). Zdjęcie potwierdza również dostępność czytnika linii papilarnych, który zostanie ulokowany z tyłu obudowy. LG Nexus będzie jednym z dwóch tego typu urządzeń, które zadebiutują jesienią. Wg niektórych źródeł premierę zaplanowano już na 29 września.

WhatsApp ma 900 mln użytkowników

Screen-Shot-2015-09-06-at-7.53.48-AM-640x421

WhatsApp rozwija się z prędkością światła. Serwis pochwalił się już dobiciem do progu 900 mln aktywnych użytkowników. Komunikator od października 2014 roku jest własnością Facebooka. Transakcja opiewała na kwotę 19 mld dolarów.

V3_big_1